Öğrenciler İçin Mali Yardım Seçenekleri

Üniversite için mali yardım söz konusu olduğunda öncelikle iki kaynak vardır: özel olarak finanse edilen mali yardım ve federal olarak finanse edilen mali yardım. Bunlardan herhangi biri için başvururken veya alırken, ilgili tüm küçük yazıları tam olarak bildiğinizden emin olmanız gerekir. Çoğu insan, kolej masraflarının bir tür yardım olmadan karşılanamayacak kadar büyük olduğunu düşünüyor. Eğer bir ebeveynseniz, bir gün üniversite harcı ödeme ihtiyacıyla ve bu hedefe nasıl ulaşacağınıza dair endişeyle karşı karşıya kalmanız olasıdır.

Sorun şu ki, üniversiteye gitmek isteyen her öğrenci ya federal olarak finanse edilen öğrenci yardımı ya da alabilmek için istisnai notlar ya da özel ve istisnai bir yetenek gerektiren bursların büyük çoğunluğuna hak kazanmıyor. Kutunun dışında düşünen öğrenciler için, çok ihtiyaç duyulan eğitim yardımını veya finansal yardımı almak için gerekli olabilir.

Öğrenciler İçin Mali Yardım Seçenekleri

Çocuklarınız için federal mali yardım almaya hak kazanmazsanız, diğer burs seçeneklerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz


Çocuklarınız için federal
mali yardım almaya hak kazanmazsanız, diğer burs seçeneklerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz. Genellikle gözden kaçan yaygın bir burs seçeneği, çoğu üniversitenin sunduğu ROTC programıdır. Bu burslar için ödenecek bir bedel var, ancak birçoğu bu fiyatın değerli deneyim sağladığını ve süreç boyunca alınan eğitime ve deneyime değer olduğunu düşünüyor. Çocuğunuz askeri kariyer veya askeri subay olma olasılığı ile ilgileniyorsa, bu harika bir yoldur.

Bir ebeveyn olarak, eyaletinizin çocuklarınız için üniversite harcamaları için bir kenara ayırmanıza yardımcı olabilecek, varsa ne tür esnek harcama hesapları kurduğunu görmek isteyebilirsiniz. Pek çok eyalette bunlara sahiptir ve sizin ve başkalarının harcamayı bir kredi kartından çocuğunuzun üniversite fonları için bir ‘eşleştirme’ programı olarak kullanmasına izin veren Upromise gibi programlar vardır. Kredi kartınızın dolar eşleşmesi için bir dolar olmasa da her küçük harcama yardımcı olur. Upromise gibi programların gerçek güzelliği, çocuğunuzun kolej eğitim masrafları için para biriktirirken ailenizin yardımını arkadaşlarınıza yazabilmenizdir. Ne olursa olsun, çocuğunuzun üniversite eğitimi için para biriktirmeye başlamak için asla erken değildir ve bu harcamalar katlanarak artmaktadır.

Azınlıklara ve kadınların eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olacak birçok program var


Azınlıklara ve kadınların
eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olacak birçok program var. Bu bursların bir kısmı ihtiyaç temelli iken, bir kısmı sadece liyakate dayanmaktadır. Her düzeyde rekabet şiddetli, ancak bu burslardan herhangi birine hak kazanırsanız, onlara başvurmamak için kendinize bir kötülük yapmış olursunuz. Başvurunuzun ne zaman burs komitesinin dikkatini çekeceğini asla bilemezsiniz. Aklınızda bulundurmanız gereken tek şey, tüm talimatları okumak, her şeyin kopyasını çıkarmak ve talimatları takip etmektir. Başvurudaki talimatları doğru bir şekilde takip etmedikleri için her yıl kaç tane başvuru sahibine burs verilmemesine şaşıracaksınız. Aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer şey de temizliktir. Komite başvurunuzu gerçekten okuyabilirse, burs kazanma olasılığınız çok daha yüksektir.

Üniversiteye gelince, finansal yardım için birçok harika fırsat var. İşin püf noktası genellikle harika kaynakları bulmaktır. Kolejinizin mali yardım ofisi, lise danışmanınız gibi mali yardım için mükemmel bir bilgi kaynağıdır. Üniversite eğitimi hayalini feda etmeden önce seçeneklerinizin neler olduğunu görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir