İki Yıllık Eğitim için Finansal Motivasyon

Üniversiteye gelince, nasıl bakarsanız bakın pahalı bir teklif düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, üniversite derecenizi almaya gelince, genel giderlerinizi büyük ölçüde azaltabileceğiniz yollar vardır. Çoğu durumda en çok tercih edilen ilk yöntem, kolej eğitim deneyiminizin ilk iki yılı boyunca bir toplum kolejine katılmaktır. İster inanın ister inanmayın, iki yıl üniversite düzeyinde geçirdiğiniz süre boyunca kelimenin tam anlamıyla binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Bir üniversitede dört yıla kadar devam etmenin neden daha iyi olduğuna dair her türlü argümanı duyacaksınız. Üniversiteler neredeyse her zaman bu iddiaları öne sürüyor. Ne yazık ki bu konularda görüşleri biraz önyargılı. Çoğu üniversite, community kolejlerle eşdeğer kurslar sunar; bu, ilk iki yıllık eğitimin, kayalık yol boyunca hiçbir sorun veya aksaklık olmadan derecenize geçiş yapması gerektiği anlamına gelir.

İki Yıllık Eğitim için Finansal Motivasyon

Üniversiteler, öğrenci olarak derse başladığınız her dönem para kazanır


Üniversiteler, öğrenci olarak
derse başladığınız her dönem para kazanır. Sizi bir transfer olarak değil, baştan itibaren yanınızda bulundurmak maddi olarak onların yararınadır. Aslında, birçok üniversite oditoryum sınıfları olarak daha düşük seviyeli sınıflar sunmaktadır. Daha fazla öğrenciyi sınıflara yerleştirirler ve kursları öğreten daha az profesör veya lisansüstü öğrenciye sahiptirler ve üst düzey kurslardakiler yerine birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinden elde ettikleri parayı maksimize ederler. Eğitiminizin ilk iki yılı için bir toplum kolejini düşünmeniz için bir başka neden daha.

Bir topluluk kolejinin masraflarına geri dönersek, çoğu topluluk kolejleri büyük ölçüde işe gidip gelirken kampüslerdir. Bu, özellikle üniversiteye yakın bir yerde okuyorsanız, üniversitelerle ilgili yüksek barınma masraflarıyla karşılaşmayacağınız anlamına gelir. Topluluk kolejleri, çoğu büyük üniversiteden daha fazla ek paraya mal olan çok daha az dikkat dağıtıcı şeyler sunar. Bu, geniş sosyal fırsatların olmadığı anlamına gelmez; bu sadece daha az sayıda olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda, çalışma söz konusu olduğunda üniversitelerin mevcut olduğundan daha az dikkat dağıtıcı unsurlar bırakır.

Community kolejleri her yerde daha ucuza mal olur


Community kolejleri her
yerde daha ucuza mal olur. Bu seviyede tam dört yıllık bir eğitim alabilmeniz güzel olsa da, üniversitelerin üst düzey dersler için profesörlerinden ihtiyaç duydukları yeterlilik seviyesini gerektirmeyerek, çoğunlukla harcamaları düşük tutabilirler. Üniversite düzeyinde sahip olabileceğinizden daha düşük seviyelerde, üstün olmasa bile mükemmel bir eğitim kalitesine sahip olacaksınız, ancak sonunda eğitiminizi tamamlamak için üniversite düzeyine geçmeniz gerekecek.

Bu nedenle, devlet yüksekokuluna gittiğiniz her iki yılda bir üniversite maliyetlerinden tasarruflarınızın yarısını biriktirmeniz ve bunu üniversite eğitiminize uygulamanız iyi olur. Bu, üniversitenin ek masraflarının yükünü hafifletecek ve eğitim masraflarınızda kelimenin tam anlamıyla binlerce dolar tasarruf etmiş olmanıza bakılmaksızın, eğitiminiz boyunca aynı miktarda öğrenim ücreti ödüyormuşsunuz gibi hissedecektir.

Bazı eyaletlerde, ebeveynlerin kayıt yaptırarak cari maliyetlerle öğrenim için tasarruf etmelerine olanak tanıyan eğitim tasarruf planları vardır


Bazı eyaletlerde, ebeveynlerin
kayıt yaptırarak cari maliyetlerle öğrenim için tasarruf etmelerine olanak tanıyan eğitim tasarruf planları vardır. Bu planlar iki yıllık devlet üniversitesi eğitimini ve iki yıllık üniversite eğitimini kapsamaktadır. Bugünün fiyatlarını sabitleyerek enflasyonu ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Üniversite harçlarının endişe verici bir oranda arttığını düşündüğünüzde, bu açık ara mükemmel bir yoldur. Eyaletinizle görüşmeli ve daha küçük çocukların ebeveynlerine benzer bir plan sunup sunmadıklarını ve çocuğunuzu bugün kaydettirmek için gerekenlerin neler olduğunu görmelisiniz.

Eğitimde gerçek bir değer arıyorsanız, dört yıllık derecenizi bitirmek için sadece iki yıllık bir üniversiteye geçseniz de gitmeseniz de, bir devlet üniversitesi eğitiminin üniversiteler için önemli bir değer sunduğunu görmelisiniz. para. Çoğu insan, bir devlet üniversitesinde harcadıkları her kuruşun iyi harcanan bir kuruş olduğunu fark eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir