Eğitim Tasarruf Hesapları

Üniversite eğitimi almaya gelince, finansman, yapmanız gereken en önemli hususlardan biridir. Maalesef çok fazla kişi için çocuklarımızın eğitimleri söz konusu olduğunda yapılan son düşüncelerden biridir. Ebeveyn iseniz, çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılamak için ileriyi planlamak ve dikkatlice planlamak için çocuğunuza ve kendinize borçlusunuz. Neyse ki, bunu yapmanın birkaç harika yolu var.

En yaygın olanı, çocuğunuz için (18 yaş altı) bir eğitim tasarruf hesabı açarak başlamaktır. Çocuğunuz için bir eğitim tasarruf hesabı açtığınızda, çocuk başına yılda 2.000 $ ‘a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Ancak bu birleşik toplam katkıdır ve kendi kişisel katkılarınıza ek olarak büyükanne ve büyükbabaların, arkadaşların ve ailenin katkılarını içerir. Bu fonlardan elde edilen para, eğitim amaçlı kullanıldığı sürece vergiden muaf olarak çekilebilir.

Eğitim Tasarruf Hesapları

Bu durumda eğitim giderleri, çocuğunuzun en azından yarı zamanlı bir öğrenci olması koşuluyla kitaplar, öğrenim ücretleri, malzemeler ve üniversite odası ve yönetim kurulunu içerir


Bu durumda eğitim
giderleri, çocuğunuzun en azından yarı zamanlı bir öğrenci olması koşuluyla kitaplar, öğrenim ücretleri, malzemeler ve üniversite odası ve yönetim kurulunu içerir. Çocuğunuz için tüm parayı kullanmazsanız, hesapta kalan parayla ne yapılacağına dair seçenekler vardır. İlk seçenek, fonları hesapta bırakmak ve hesap lehtarının bunları 30 yaşına kadar çekmesine izin vermek olacaktır. Bir ceza söz konusudur ve yararlanıcının bu fonlar için gelir vergisi ödemesi gerekecektir. Ayrıca, bu fonları gelecekte eğitim masrafları olacak 18 yaşın altındaki bir sonraki çocuğa devretmeyi de seçebilirsiniz.

Çocuğunuzun veya çocuklarınızın eğitim masraflarını karşılamak için bu hesaplara ayırdığınız para vergiden düşülemez, ancak para biriktirmeye ve çocuğunuzun geleceğine yatırım yapmaya başlamanın harika bir yoludur. Doğumdan sonra yılda maksimum 2.000 $ yatırmaya başlarsanız, çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılamaya yardımcı olması için güzel bir yuva yumurtasına sahip olması gerekir. Çocuğunuz burslara ve diğer finansal yardım kaynaklarına hak kazanacak kadar şanslıysa, fonları bir mezuniyet hediyesi olarak devredebilir veya ailenizde gelecek üniversite öğrencisi için saklayabilirsiniz. Her iki durumda da, çocuklarınız için bu fonun kurulmasını sağlayarak ailenizin geçimini sağlamanın yanı sıra endişenin önemli bir bölümünü kurtardınız.

Katkılarınızı, ürünlerini satın aldığınız veya hizmetlerini sizin, arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin kaydolduğu herhangi bir kredi kartında kullandığınız için teşekkür etme yolu olarak kurumsal sponsorlardan bağışlarla sübvanse etmek için Upromise gibi programlara kaydolabilirsiniz


Katkılarınızı, ürünlerini satın
aldığınız veya hizmetlerini sizin, arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin kaydolduğu herhangi bir kredi kartında kullandığınız için teşekkür etme yolu olarak kurumsal sponsorlardan bağışlarla sübvanse etmek için Upromise gibi programlara kaydolabilirsiniz. çocuğunuzun hesabına girin. Konu çocuklarınızın eğitimine yatırım yapmaya geldiğinde kendinize verdiğiniz her avantaj, sahip olunmaya değer bir avantajdır. Üniversite harç oranları endişe verici bir oranda artarken, üniversite dereceleriyle ilgili kurumsal beklentiler aynı hızda yükseliyor. Bu, bir üniversite diplomasının çocuklarımız için önceki nesillere göre daha kritik olduğu anlamına gelir.

Bir eğitim tasarruf hesabı oluşturarak çocuklarınızın geleceğini güvence altına almak için şimdi zaman ayırın. Arkadaşlarınıza ve ailenize, çocuğunuza vermeyi planladıkları, para içeren hediyelerin, bunun yerine şimdi yerine çocuklarınızın geleceğine yatırım yapmaları halinde takdir edileceğini bilmelerini sağlayın. Ayrıca, çocuğunuzun üniversite tasarruf hesabına bağışta küçük bir artış sağlamak için arkadaşlarınızdan ve ailenizden kredi kartlarını Upromise’a kaydetmelerini isteyebilirsiniz. Bu küçük adımlar, 18 yıl boyunca önemli tasarruflar sağlıyor. Yaptığınız yatırımın, çocuğunuzun okul ücretini tam olarak karşılamaya yeterli olduğunu fark edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir