Üniversitelerin Avantajları

Bir üniversiteden alınan bir derece, birçok farklı insan için çok şey ifade eder. Bunun gibi bir derecenin sizin için önemini yalnızca siz tanımlayabilirsiniz ve şimdi bir üniversite diploması alma zamanınızın olup olmadığını yalnızca siz belirleyebilirsiniz. Bir üniversite derecesinin hayatınız için ne kadar avantajlı olabileceğinden emin değilseniz, bir devlet üniversitesi eğitimiyle bağlantılı olarak bir üniversite eğitiminin bazı avantajlarına bakalım.

Para. Bir üniversite eğitiminin ilk bariz avantajı, gelecekteki kazanç potansiyeli olacaktır. Dört yıllık bir derece, neredeyse her seferinde iki yıllık bir dereceden üstündür. İki yıllık bir diplomaya sahip birinin, bir ömür boyu aynı alanda dört yıllık bir diplomaya sahip birinden daha fazla kazanması için istisnai koşullar olması gerekirdi. Bir derece istihdam edilebilirliği garanti etmese de, girdiğiniz alanla ilişkili gelir potansiyelinin yanı sıra olasılıkları da artırır. İki yıllık bir dereceniz varsa, eğitim arayışlarınıza devam etme kararı zor olabilir, ancak sonunda çabaya değer.

Üniversitelerin Avantajları

Konut


Konut
. Bu, üniversitelerin toplum kolejlerine göre sunduğu bir başka belirgin avantajdır. Aslında pek çok üniversite, ailesi olmayan öğrencilere ek olarak aileleri olan öğrencilere de barınma imkanı sunuyor. Kolejler ve üniversiteler, konut ve yemek planları söz konusu olduğunda her türlü değeri sunarlar. Kampüste yaşamadığınız zaman üniversite deneyiminin büyük bir kısmı kaçırılır. Bu özel nedenden dolayı, yurt hayatının sağladığı deneyimin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler, genellikle üniversiteleri toplum kolejleri yerine üniversiteleri düşünür.

Çeşitlilik. Bu, genel kolej düzeyinde genellikle eksik olan başka bir anahtar bileşendir. Uluslararası öğrenciler, üniversiteler ve toplum kolejleri arasında gerçek bir fiyat farkı bulamazlar, bu nedenle, birçok toplum kolejinin sunduğu sınırlı eğitim, yerleşim ve kültürel deneyimden ziyade üniversitelerin sunduğu barınma ve kültürel atmosferi tercih etme eğilimindedirler. New York gibi kültürel açıdan çok çeşitli bir şehirde topluluk kolejine katılmadığınız sürece, üniversite düzeyinde farklı ırklardan, dinlerden, kültürlerden ve milletlerden öğrenciler bulacaksınız – tipik olarak bir topluluk kolejinde görülenden çok daha fazlasını bulacaksınız.

Kültür


Kültür
. Bu, büyük ölçüde işe gidip gelme kampüsleri oldukları için, topluluk kolej düzeyinde genellikle eksik olan bir şeydir. Üniversitelerin öğrencilerine sunmaktan gurur duydukları sanatı, müziği, tiyatroyu ve diğer harika deneyimleri deneyimleme fırsatını pek göremeyeceksiniz. Büyük üniversitelerin çoğunun kültürel sunumları gibisi yoktur ve eğer fırsat bulursanız, bir üniversite topluluğunda olmanın size deneyimleme fırsatı sunduğu harika şeylerden bazılarını durdurmak ve deneyimlemek için zaman ayıracağınızı umuyorum.

Araştırma fırsatları. Üniversite düzeyinde, kendinize layık olduğunuzu kanıtlarsanız ve bir ilgi gösterirseniz, belirli profesörlerle araştırma projelerine katılma fırsatına sahip olacaksınız. Bu, bir topluluk kolejindeki çoğu profesörün araştırma yerine öğretmeye adadığı gibi, toplum koleji düzeyinde olası olmayan bir şeydir. Büyük ölçekli bir araştırma projesi üzerinde çalışma deneyiminin, bir şansınız olursa tekrar deneyimleyeceğiniz hiçbir şeye benzemediğini göreceksiniz.

Güven


Güven
. Hem kişisel hem de profesyonel olarak daha kendine güvenen bir insan olmanıza yardımcı olacak bir üniversiteden üniversite diploması gibisi yoktur. Bu, toplum koleji düzeyinde gerçekten elde edilemeyen bir şeydir, ancak yalnızca bir üniversiteden derece alarak deneyimlenebilir. Başkalarıyla uğraşırken veya kariyerinizde güven eksikliği yaşıyorsanız, umarım üniversite eğitiminizin hayatınızın her seviyesinde daha fazla güven hissetmenize yardımcı olacak bir şey olduğunu görürsünüz.

Bunlar, bir üniversiteye gitmenin bir toplum koleji eğitimine kıyasla birçok faydasının sadece küçük bir örneğidir. Kişisel eğitim ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyisi olduğuna karar verirken bunları dikkatlice değerlendireceğinizi umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir