Sizin İçin Doğru Üniversite Programını Bulmak

Çok çeşitli alanlarda yüksek öğrenim ve derece arayanlar için bugün mevcut olan her türlü kolej programı vardır. Sorun genellikle özel ihtiyaçlarınıza uygun eğitim türünü bulmakta yatar. Hepimiz en iyi farklı yöntemlerle öğreniriz ve öğrenme yönteminizi belirlemek, sizin için hangi öğrenme ortamının en iyi şekilde çalışacağını anlamanın harika bir yoludur.

Üniversite düzeyinde çalışmalar için ortak öğrenme ortamları şunlardır: topluluk kolejleri, üniversiteler ve çevrimiçi veya uzaktan eğitim fırsatları. Topluluk kolejleri, daha tartışmaya yönelik öğrenme ve söylem tarzlarına sahip daha küçük sınıflar sunma eğilimindedir. Üniversiteler daha çok ders odaklı olma eğilimindeyken, uzaktan ve çevrimiçi öğrenme fırsatları genellikle başarılı olmak için büyük bir disiplin gerektiren kendi kendini yöneten öğrenme fırsatlarıdır.

Sizin İçin Doğru Üniversite Programını Bulmak

Size en uygun okulu belirlemeye çalışırken, kişisel öğrenme tarzınızı aklınızda bulundurmalısınız


Size en uygun
okulu belirlemeye çalışırken, kişisel öğrenme tarzınızı aklınızda bulundurmalısınız. Bunun ötesinde, üniversite eğitiminizden beklediğiniz ortamı ve eğitiminiz ve dereceniz için ayırmak istediğiniz zamanı da göz önünde bulundurmalısınız. Bazı insanlar üniversite hayatının çok fazla dikkat dağıtıcı olduğunu düşünürken, diğerleri çevrimiçi ve uzaktan öğrenmenin yalnızlığının başlı başına bir dikkat dağıtıcı olduğunu düşünüyor.

Bir üniversitede, ev çalışmaları veya toplum kolejleri düzeyinde bulamayacağınız her türlü kültürel fırsatı bulacaksınız. Bazı öğrenciler için bu fırsatlar, diğer kültürlere, sanata, müziğe ve tarihe dalarken öğrenim deneyiminin önemli bir parçası ve pastanın üzerine krema yapıyor. Diğerleri bu fırsatları çok bol ve eğitim ihtiyaçları için fazla dikkat dağıtıcı buluyor. Hangi öğrenci olursanız olun, öğrenme ihtiyaçlarınız için en iyi durumda büyük bir fark yaratacaktır.

Bir diğer önemli husus ise konuttur


Bir diğer önemli
husus ise konuttur. Üniversitelerin çoğu, öğrencileri için kampüste geniş konutlara sahipken, birkaç kampüs kampüste barınma sıkıntısı yaşıyor ve boşlukları doldurmak için kolej bölgesinde ve çevresinde bulunan konutlara güveniyor. Hatta bazı üniversiteler, eşi ve çocuğu olan öğrencilere sınırlı barınma olanakları sunacak. Toplum kolejinde barınma görülürken, özellikle okulların içinde ve çevresinde sınırlı konut bulunan kırsal alanlarda, bunlar genellikle kuraldan ziyade istisnadır. Çoğu toplum kolejleri, büyük ölçüde, herhangi bir barınma imkânı varsa, çok sınırlı olan banliyö kampüsleridir. Çevrimiçi ve uzaktan eğitim programları öğrencilere barınma imkanı sunmaz.

Çoğu dikkatlice ele alınması gereken bir başka endişe, sınıflar arasındaki mesafe ve sahip olabileceğiniz özel ihtiyaçlarınızdır. Üniversiteler büyük ve dağınık olma eğilimindedir. Kampüsün bir ucundan diğerine (bazı durumlarda bir mil veya daha fazla), onu bitirmek için 10 dakikalık bir pencere ile gitmek oldukça mümkündür. Özel ihtiyaçları veya fiziksel engelleri olan öğrenciler için bu, özellikle kötü hava koşullarının olduğu günlerde oldukça sorunlu olabilir. Community kolejleri daha küçük kampüslere sahip olma eğilimindedir, bu da sınıflar arasında kapsanacak daha az gayrimenkul anlamına gelir. Çevrimiçi ve uzaktan eğitim dersleri, bilgisayara erişiminizin olduğu her yerde sizinle birlikte gelir. Bu, kendi dizüstü bilgisayarınız ve kablosuz İnternet erişiminiz varsa, ihtiyaç duyduğunuz kadar taşınabilir oldukları anlamına gelir.

Üniversite seçimlerinizi daraltırken tüm bunları ve çok daha fazlasını göz önünde bulundurmalısınız


Üniversite seçimlerinizi daraltırken
tüm bunları ve çok daha fazlasını göz önünde bulundurmalısınız. Çevrimiçi ve uzaktan eğitim kurslarında başarılı olmak için gereken kişisel sorumluluğu gerçekten almak istiyor musunuz? Community College düzeyinde mevcut olan yetersiz kurs teklifleriyle sınırlı kalmak ister misiniz? Bir üniversite eğitiminin yüksek bedelini ödemeye değer mi? Bunlar, hangi üniversite ortamının sizin için en çok arzu edildiğine karar vermeden önce dikkatlice düşünmeniz gereken sorulardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir