Dört Yıllık Derecenin Dolar ve Sentleri

Bir eğitimin önemi söz konusu olduğunda, okulda ne kadar uzun süre kalırsanız, hayatınız boyunca potansiyel kazanma söz konusu olduğunda o kadar iyi durumda olduğunuzu inkar etmek mümkün değildir. Ancak son tahminler, bu iddiaları desteklemek için oldukça şaşırtıcı rakamlar sundu ve ben bunların kayda değer olduğunu düşünüyorum.

İlk önce ilk şeyleri tartışalım. Bir lise diploması, ortalama vatandaşa ortalama 200.000 $ ek yaşam boyu gelir sağlayacaktır. Bununla birlikte, eğitim süreci söz konusu olduğunda bu küçük bir bebek adımıdır. Bazı üniversiteler, diploması olmasa bile bu rakamı 150.000 $ daha artırarak toplamda 350.000 $ olacaktır. Bu sizi ikna etmek için yeterli değilse, ancak dört yıllık bir derecenin getirdiği ek kazanç potansiyeli ile ilgili gerçekleri ve rakamları deneyin: 500.000 $. Bu ek, kazanç potansiyeli açısından bir ömür boyu toplam 850.000 $ daha fazla yapar. Seni bilmiyorum ama geri dönüp bir dereceyi bitirmek için bu rakamları oldukça motive edici buluyorum.

Dört Yıllık Derecenin Dolar ve Sentleri

Bir kişinin eğitimi, onun gerçek yeteneğinin doğru bir göstergesi olmasa da, iş dünyasında, ülke genelinde ne yazık ki durgun sayıdaki pozisyonlar için büyüyen bir başvuru alanını daraltmak için sıklıkla kullanılır


Bir kişinin eğitimi,
onun gerçek yeteneğinin doğru bir göstergesi olmasa da, iş dünyasında, ülke genelinde ne yazık ki durgun sayıdaki pozisyonlar için büyüyen bir başvuru alanını daraltmak için sıklıkla kullanılır. Bir parça kağıt üzerinde göremeyeceğiniz şeyler vardır ve bunlar arasında yetenek ve yetenekler vardır. İşletmeler, potansiyel çalışanların alanını daraltmak için tanımlayıcı bir faktöre ihtiyaç duyar ve bu özelliği tanımlayan, genellikle iş alanında bir üniversite derecesi veya tamamlayıcı bir ana çalışma dersidir.

Bu, pratik becerilere sahip olan birçok kişiye adil görünmese de, şirketler geçmişte işgal edilen pozisyonları ortadan kaldırmak için birden fazla rolü üstlenebilecek çalışanlar arıyor. Bu nedenle, teknik becerilere sahip iş adamları istiyorlar ve bir üniversite eğitimi, bu durumlarda yararlı olan birçok beceriye kısa bir giriş sağlıyor. Ne yazık ki, bu belirli becerilere sahip olup olmadığınızı bilmenin tek yolu, bunları özgeçmişinize listelemek, dört yıllık bir dereceye sahip olanların eğitimlerinin esasına göre onlara sahip olduğuna inanmaktır.

Bir üniversite diploması kazanmanın önemi söz konusu olduğunda, tek başına kazanma potansiyeli kafanızı çevirmek için yeterli olmalıdır, ancak derecenizi tamamlamak için daha birçok mükemmel neden vardır


Bir üniversite diploması
kazanmanın önemi söz konusu olduğunda, tek başına kazanma potansiyeli kafanızı çevirmek için yeterli olmalıdır, ancak derecenizi tamamlamak için daha birçok mükemmel neden vardır. Üniversiteye dönüp derecenizi almanın diğer harika nedenlerinden bazılarını düşünmediyseniz, belki aşağıdaki nedenler biraz ek motivasyon sağlayacaktır.

1) Meydan okuma. Hayatta, bir yokluktan sonra üniversiteye geri dönme zorluğunu sunan çok az şey vardır. Bu, birçokları için korkutucu bir beklentidir ve yine de aynı derecede heyecan verici olabilir. Akademik tartışmalara sürekli maruz kalmanın zihninizi beslemenin ve yeni fikirlere gözlerinizi açmanın harika bir yolu olduğunu göreceksiniz. Zihninizi başkalarının düşüncelerine ve fikirlerine açarak ön yargılarınıza meydan okuyun ve kendi deneyimlerinizin sınırlarına meydan okuyun.
2) Yeni Beceriler Öğrenin. Eski köpekler ve yeni numaralar hakkında ne söylerlerse söylesinler, yeni beceriler öğrenmeye başlamak için asla kötü bir zaman yoktur. Gerçek şu ki, zihninizi öğrenmeye açtığınız sürece onu besliyorsunuz ve bu harika bir şey.
3) Kariyer gelişimi. Farkında olsanız da olmasanız da, üniversite diploması kariyerinizi ilerletmek için alabileceğiniz en hızlı yollardan biridir.

Para sizi dört yıllık bir derecenin hayatınızda yaratabileceği etkiye ikna etmeye yetmediyse, belki de yukarıda belirtilen nedenler işe yarayacak kadar yeterliydi


Para sizi dört
yıllık bir derecenin hayatınızda yaratabileceği etkiye ikna etmeye yetmediyse, belki de yukarıda belirtilen nedenler işe yarayacak kadar yeterliydi. Bir derecenin hayatınızı ne kadar etkileyebileceğinin farkında olsanız da olmasanız da, gerçek şu ki, hayatınız ve kendinizi ve çevrenizdeki dünyayı nasıl gördüğünüzle ilgili pek çok şeyi iyileştirebilir. Şimdi okula geri dönüp derecenizi kazanmak için mükemmel bir zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir