Community College Avantajları

Bir toplum koleji olan bir toplulukta yaşayacak kadar şanslıysanız, eğitiminizi ve kariyerinizi ilerletmenize yardımcı olabilecek ne tür dersler sunabileceklerini kontrol etmek ve görmek için programınızda gerçekten zaman ayırmalısınız. Community College düzeyinde bile alabileceğiniz farklı kurs türlerine hayran kalabilirsiniz. Sunulan bazı kursları ve gerçekleşen öğrenme derecesini oldukça etkileyici bulduğumu biliyorum. Geçmişte, toplum kolejlerinin öğrenim için uygun fiyatlı bir ortam sağlamada oynadıkları önemli rolü göz ardı eden birçok insanın da oldukça şaşıracağını düşünüyorum.

Topluluk kolejleri, gerçeklerden daha fazla olamazsa, aşağılık konusunda hak edilmemiş bir üne sahiptir. Ülkelerin hemşirelerinin çoğu, toplum kolej eğitimlerinin ürünleridir. Birçok eyalette, ön lisans derecesi hemşirelik programları oldukça titizdir ve çoğu lisans derecesi hemşirelik programından daha fazla klinik deneyim sağlar. Bu, hemşirelik okulunu hemşirelik alanında önlisans derecesi ile bitiren öğrencilerin genellikle hasta bakımı ile ilgilenmeye ‘üstün dereceye’ sahip olanlara göre daha hazır oldukları anlamına gelir. Bu, hiçbir şekilde B. S. Hemşirelik öğrencilerini küçümsemek anlamına gelmez. Aslında, lisans dereceniz olmadıkça çoğu hastane sizi idari hemşirelik pozisyonu için aday olarak görmeyecektir. Bu, yalnızca önlisans programlarının yaygın yanlış anlamalara rağmen oldukça rekabetçi ve kapsayıcı olabileceğini belirtmek içindir.

Community College Avantajları

Elbette, en azından eğitiminizin ilk iki yılı için, toplum koleji düzeyinde öğrenmenin başka faydaları da vardır


Elbette, en azından
eğitiminizin ilk iki yılı için, toplum koleji düzeyinde öğrenmenin başka faydaları da vardır. Bana çok şey anlatan bu faydalardan biri, toplum kolejlerindeki öğretmenlerin kendilerini öğretmeye adadıkları gerçeğidir. Kendi araştırmaları veya kitapları üzerinde çalışmıyorlar. Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için oradalar, bu da onların kendi hedeflerine ulaşmalarında bir kesinti olmadığınız anlamına gelir.

Community kolejleri ayrıca lisede akademik olarak oyunlarının zirvesinde olmayan veya akademiden uzun süre uzak kaldıktan sonra üniversiteye dönen öğrenciler için mükemmel bir tampon sunar. Büyük üniversitelerin sunduğu ünlü topluluk kolejleri düzeyinde büyük oditoryum sınıflarını bulamazsınız. Ayrıca öğretmenlerin öğrencileri için zamanları olmadığını da göremezsiniz. Topluluk kolejlerinde daha düşük bir öğretmen / öğrenci oranı vardır, böylece profesörlerin öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için zamanları olur.

Diğer bir faydası da, toplum kolej eğitiminizi tamamladıktan sonra dört yıllık derecenizi almaya devam etmeseniz bile, kazanç potansiyelinizin en az iki yıllık bir üniversite eğitimi olmayanlara göre önemli ölçüde arttığını göreceksiniz


Diğer bir faydası
da, toplum kolej eğitiminizi tamamladıktan sonra dört yıllık derecenizi almaya devam etmeseniz bile, kazanç potansiyelinizin en az iki yıllık bir üniversite eğitimi olmayanlara göre önemli ölçüde arttığını göreceksiniz. Araştırmalar ayrıca, bir devlet yüksekokulunda iki yıllık bir derece programını tamamlayan öğrencilerin, eğitim deneyimlerine dört yıllık bir üniversitede başlayan öğrencilere göre dört yıllık bir dereceyi tamamlama ve alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Bir toplum koleji eğitimiyle ilişkilendirilebilecek birkaç sorun vardır ve bunları sizin için bir sorun haline gelmemeleri için not almalısınız. Öncelikle, bazı üniversiteler, üniversite düzeyinde sunulan derslerin çoğunu transfer kredisi olarak kabul etmemektedir. Bundan kaçınmak için geçiş yapmayı planladığınız üniversite için hangi derslerin gerekli olduğunu bildiğinizden emin olun. Ayrıca, alabileceğiniz kurslar ve bunların mevcut olacağı süreler konusunda sınırlı olduğunuzu fark edebilirsiniz. Mezun olmak için bir yıl daha ders almamak için tüm sınırlı derslere önceden sahip olduğunuzdan emin olun.

Sonuç olarak, bir toplum koleji eğitimi, sürece açık fikirli ve öğrenmeye istekli olarak girerseniz, bir üniversite eğitimi kadar aydınlatıcı olabilir


Sonuç olarak, bir
toplum koleji eğitimi, sürece açık fikirli ve öğrenmeye istekli olarak girerseniz, bir üniversite eğitimi kadar aydınlatıcı olabilir. Umarım mümkünse üniversite kurslarına geçmeden önce bu çok daha ucuz seçenekten faydalanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir