Neden Üniversite Eğitimi?

İçinde yaşadığımız dünya sürekli gelişiyor. Vatandaşlarımızdan her zamankinden daha fazlasını talep ediyoruz ve dünyanın taleplerini karşılamak için becerilerimizi ve bilgimizi temel alacağımız sağlam bir eğitime ihtiyacımız var. Bu günlerde eğitim almak için pek çok alternatif var, bu da henüz dört yıllık bir üniversite diploması almayı başaramayanlar için iyi bir haber. Doğrusu, bu derece, bir dereceye sahip olmamaktan bir ömür boyunca yüzbinlerce dolar arasındaki farktır.

Dört Yıllık Eğitim İçin Dört Neden

Neden Üniversite Eğitimi?

Para


Para
. Bir üniversite diploması almayı düşünmenizin ilk nedeni, kazanma potansiyelinizi önemli ölçüde artıracağı gerçeğidir. Başka hiçbir şey size çekici gelmiyorsa, bu genellikle çoğu insanın işyerinde yıllar sonra okula dönmesinin tek nedenidir. Lisedeyseniz ve birçok yetişkinin karşılaştığı faturalar ve yüklerle gerçekten uğraşmak zorunda kalmadıysanız, yetenek kazanma konusunda herhangi bir avantajın ne kadar önemli olduğunu açıklamak zordur. Ancak, tek motivasyonunuz para ise, ana dalınızı akıllıca seçmeniz gerektiğinin farkında olmalısınız. Tüm kariyerler, onlara girmek için gereken eğitimle karşılaştırıldığında eşit ödeme yapmaz.

Sigorta. Bu, neden bir üniversite eğitimi almanız gerektiğini tartışırken kullanmak için garip bir terim gibi görünebilir, ancak bu belki de istihdam edilebilirlik söz konusu olduğunda bulabileceğiniz en iyi sigortadır. Üniversite diplomasına sahip olmak, olmayanlar karşısında size rekabet avantajı sağlar. Çoğu durumda, işverenler çok özel becerilere sahip olanlardan ziyade daha kapsamlı becerilere sahip işçiler aradıklarından eğitimin deneyimi gölgede bırakmaya başladığını göreceksiniz. Modern üniversite tipik olarak, ana dalınızla ilgili olmayan her türlü bilgi ve derse kısa bir maruz kalma gerektirir. Bu, mezunlara daha geniş bir dünya anlayışı sağlar (en azından varsayım budur).

İstihdam edilebilirlik


İstihdam edilebilirlik
. İster inanın ister inanmayın, derece olanlar, olmayanlara göre çok daha fazla istihdam edilebilirler. Eğilimin eğitim almış olanların üzerinde tecrübesi olanları istihdam etmek olduğu bir dönem vardı. Şirketler, birden çok rolü gittikçe daha sık yerine getirebilecek çalışanlar istediğinden, bu eğilim hızla buharlaşıyor. Çoğu insanın üniversite eğitiminin bir parçası olarak aldığı belirli fikirlere veya ideallere ve ilkelere sınırlı maruz kalma, sizi daha istihdam edilebilir bir aday yapar, çünkü eğitim süreciniz sırasında gerekli olduğu için uyum sağlamanız ve uyum sağlamanız gerekir.

Güven. Kendinize inanmak gibisi yoktur. Dört yıllık bir eğitim almak, yalnızca kişisel düzeyde değil, aynı zamanda profesyonel düzeyde de güven oluşturmanın bir yoludur. Farkında olsanız da olmasanız da, bu genellikle bir üniversite diploması almak için en iyi nedendir. Bu sebep aslında yukarıda bahsettiğim diğer tüm şeyleri etkileyecektir. Yeteneğinize daha fazla güveniyorsanız, oraya gitmeye ve işi bitirmeye daha istekli olacaksınız. Sonuç olarak, daha fazla para kazanacak ve tam da böyle olduğunuzu kanıtlayarak şirketiniz için bir varlık olduğunuzu garanti altına alacaksınız.

Üniversite diploması almak için kişisel nedeniniz ne olursa olsun, derecenizi almak için çok az yanlış neden vardır


Üniversite diploması almak
için kişisel nedeniniz ne olursa olsun, derecenizi almak için çok az yanlış neden vardır. Eğitim arayışlarınızda iyi şanslar. Size iyi hizmet edeceklerini biliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir