Üniversite Dezavantajları

Üniversite yaşamının ve eğitimin sunduğu harika avantajlardan bazılarını tartıştık. Bununla birlikte, sırayla üniversite öğrenimiyle ilişkili diğer bazı dezavantajları da tartışmalıyız. Bunları tartışırken, bunların hiçbir şekilde yüksek öğretim hedeflerinizden vazgeçmeniz gerektiğini göstermediğini, sadece eğitim sürecinizi gerçekçi beklentilerle görmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Community College sistemi ile karşılaştırıldığında akla gelen ilk ve en belirgin dezavantaj, üniversite düzeyinde yüksek eğitimin yüksek maliyetidir. Topluluk kolejleri, üniversitelerden çok daha uygun maliyetlidir. Maliyetler, odaya ve gemiye harcanacak paranın çok ötesine geçer ve çoğu durumda öğrenim ücretini tek başına engelleyici hale getirir. Öğrencilere sunulan pek çok mali yardım türü varken, bu ülkedeki üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu, üniversite ile ilgili masrafları karşılamak için oldukça yüksek bir faiz oranıyla geri ödenmesi gereken öğrenci kredileri kullanarak geçinmektedir. eğitimler.

Üniversite Dezavantajları

Açık bir dezavantajın ötesinde, bu özel durumda bahsetmeye değer birkaç başka dezavantaj vardır


Açık bir dezavantajın
ötesinde, bu özel durumda bahsetmeye değer birkaç başka dezavantaj vardır. Her şeyden önce, üniversiteler, toplum kolejlerini tam anlamıyla ayıran küçük ve samimi sınıf ortamlarına sahip değildir. Aslında, daha düşük seviyeli kurslar için, çoğu üniversite, profesörlerden ziyade lisansüstü öğrenciler tarafından öğretilen büyük oditoryum sınıfları sunar ve çoğu zaman öğrenciler, geçerken başını sallamaktan ve gülümsemekten daha fazla eğitimiyle sorumlu olanları asla tanımaz salonlar bazında. Bu öğrenme yönteminin çoğu kişi tarafından son derece düşük olduğu düşünülmektedir ve istatistikler, ilk önce bir devlet üniversitesine gitmek yerine doğrudan dört yıllık bir üniversite ortamına giren öğrencilerin derecelerini tamamlama olasılıklarının çok daha düşük olduğunu kanıtlamaktadır.

Bu yeterli bir dezavantaj değilse, birçok insan diğer öğrencilerle etkileşim söz konusu olduğunda çoğu üniversitenin kişisel olmayan atmosferinin oldukça sınırlayıcı olduğunu fark eder. Topluluk kolejlerinin daha küçük sınıf ortamları, sınıftaki öğrenciler arasındaki etkileşimi davet eder. Sınıf içinde açık bir iletişim hattı, o kadar çok öğrenciye sahip olmak yerine büyük ölçüde tercih edilir ki, hiç kimse belli konular söz konusu olduğunda fikirlerini veya kişisel deneyimlerini dile getiremez.

Üniversite yaşamının bir başka dezavantajı, üniversite kampüslerinin büyüklüğüdür


Üniversite yaşamının bir
başka dezavantajı, üniversite kampüslerinin büyüklüğüdür. Community kolejleri çok daha kompakt olma eğilimindedir. Bu, öğrencilerin tüm sınıflara zamanında ve on dakikada 2 mil yürüme endişesi olmadan gitme şansına sahip oldukları anlamına gelir. Bu fiziksel uygunluk için harika olsa da, her hafta dersin ilk on dakikasını kaçırmak, üniversite deneyiminizin sağlaması gereken eğitim sürecini sınırlayabilir. Bir yandan çok küçük bir şey gibi görünüyor, ancak bir günlük ders kitabı ve bir dizüstü bilgisayarla dolaşırken – bu yürüyüş, denizcilerin başarma konusunda şüpheli görünen bir şey olabilir.

Üniversite hayatının birkaç belirgin dezavantajı olsa da, bir üniversiteden mezun olmanın, hayatınız boyunca kazanma potansiyelinizi artırmanın tek en büyük yolu olduğu gerçeği kalır. Miktarlar hiçbir şekilde önemsiz değildir. Üniversite eğitiminizin ilk iki yılında devlet yüksekokuluna gitmenizi şiddetle tavsiye ederim. Bunun ötesinde, eğitiminizi tamamlamanın ve dört yıllık bir derece almanın sağlayabileceği değeri göz önünde bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Kendinize güven, kazanç potansiyeli ve iş güvenliği oluşturmak istiyorsanız, bunu dört yıllık bir derece almaktan daha üstün bir yol yoktur


Kendinize güven, kazanç
potansiyeli ve iş güvenliği oluşturmak istiyorsanız, bunu dört yıllık bir derece almaktan daha üstün bir yol yoktur. Hayatta nerede olduğunuz veya kariyeriniz önemli değil; eğitiminize başlamak için asla geç değildir. Dünyada o kadar çok şey var ki, iyi bir eğitim, dört yıllık bir diploma fırsat kapılarının yanı sıra gözlerinizi açacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir