Community College Eğitimi İyi Bir Başlangıçtır

Birçok kişi liseden mezun olduktan sonra gidecekleri Üniversiteyi arar ve arar. Hevesli öğrenciler üniversitede geçirecekleri zamanı dört gözle beklerken, veliler çocuklarının sadece eve yakın değil, aynı zamanda bütçe sınırları dahilinde olan bir üniversiteye gitmeyi seçeceğini umarak ellerini sıkıyor. Ebeveynlerin, çocukları üniversiteye gitmeye karar verdiğinde sahip oldukları bir başka endişe de, gittikleri üniversitenin, çocuklarının lisede almaya alışık olduğu özel ve kişiselleştirilmiş hizmetlere sahip olup olmayacağıdır. Yüzleş; daha büyük üniversiteler, öğrencilerinin eğitimi söz konusu olduğunda oldukça kişiliksiz olma eğilimindedir.

Tüm bu endişelere ve daha fazlasına bir cevap, öğrencilerinizi tabiri caizse üniversite kurtlarına atmak yerine liseden iki yıllık bir üniversiteye geçirmektir. Pek çok insan, iki yıllık kolejlerin aslında ilk iki yıl için dört yıllık üniversitelere veya vakıf koleji düzeyindeki kurslara üstün eğitim verebileceğini fark eder. İki yıllık bir kolejde, üniversite düzeyinde üst düzey öğrencilere sunulan özel veya özel eğitimi alamayacaksınız, ancak çoğu öğrenci, üniversite eğitimlerinin ilk iki yılını, amaçlanan çalışma alanlarında uzmanlaşmış kurslar.

Community College Eğitimi İyi Bir Başlangıçtır

Pek çok insan aynı zamanda, küçük bir göletten daha büyük bir göle geçiş yapan bir toplum kolejindeki ilk iki yılı idare etmenin, doğrudan liseden üniversiteye, göletten okyanusa gitmekten çok daha kolay olduğunu fark ediyor


Pek çok insan
aynı zamanda, küçük bir göletten daha büyük bir göle geçiş yapan bir toplum kolejindeki ilk iki yılı idare etmenin, doğrudan liseden üniversiteye, göletten okyanusa gitmekten çok daha kolay olduğunu fark ediyor. Üniversiteler genellikle oditoryum sınıfları olarak daha düşük seviyeli sınıflara sahiptir. Bu sınıflar çok az bireysel talimat sunar ve genellikle batan veya yüzen türden derslerdir. Özel öğrenme ihtiyaçları olan öğrenciler, bir üniversiteye girerken genellikle karmaşa içinde kaybolurlar. Topluluk kolejleri, daha küçük sınıflar ve eğitim için geniş fırsatlar ve ayrıca nasıl çalışılacağına dair dersler sunar.

İki yıllık kolejler de bütçe açısından çoğu üniversiteden çok daha kolaydır. Çoğu insan, devlet üniversitelerinin üniversitelerin yüklediği ailelere neredeyse mali yük yüklemediğini fark eder. Buna ek olarak, çoğu toplum kolejinin çok esnek sınıf planlaması ve hatta çevrimiçi olarak bazı kurslar sunduğunu ve sadece bütçe gereksinimlerinin çok ötesine geçen devlet yüksekokullarını düşünmek için birçok neden olduğunu göreceksiniz.

İş gücüne bir an önce girmek isteyen öğrencilerin bir başka yararı da, iki yıllık bir kolejden belirli programlarda bir derece veya sertifika alabilmenizdir


İş gücüne bir
an önce girmek isteyen öğrencilerin bir başka yararı da, iki yıllık bir kolejden belirli programlarda bir derece veya sertifika alabilmenizdir. Bu, bir derece aramak için dört yıllık bir üniversiteye gittiğinizden çok daha erken mezun olabileceğiniz ve kazanmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Hayatınızın sonraki dört veya beş yılını bir derece arayışına yatırmak istediğinizden emin değilseniz veya hayatınızın geri kalanında kendinizi tek bir işe adamaya hazır değilseniz, bu iyi bir fikirdir. doğrudan üniversite ortamına sıçramaktansa iki yılını bir devlet yüksekokulunda geçirmek.

Bir devlet kolejinin veya iki yıllık eğitimin özel ihtiyaçlarınız için en iyi eylem yöntemi olup olmadığını düşünüyorsanız, her birinin artı ve eksilerinin bir listesini oluşturmanızı ve ihtiyaçlarınızın en muhtemel olduğu yerleri görmek için bütçenizi dengelemenizi gerçekten tavsiye ederim. tamamen karşılanmak. İki yıllık kolej eğitiminizi tamamladıktan sonra veya üniversitelere kabul koşullarını karşıladığınız sürece bu eğitim sırasında herhangi bir zamanda bir üniversiteye her zaman transfer olabileceğinizi unutmayın. İyi şanslar ve üniversite eğitiminizin gelecekteki kazanç potansiyelinizin en büyük göstergelerinden biri olduğunu unutmayın, bu yüzden ciddiye alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir