Bir Üniversite Derecesi Neredeyse Bir Gerekliliktir

Eğitiminiz, kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir. Çevremizde eğitim fırsatları varken, bazılarının diğerlerinden daha pahalıya mal oluyor. Bir üniversite eğitimi, önceden büyük bir zaman ve para yatırımı gerektirebilir, ancak zamanla karşılığını, 2, 4 veya 5 yıla sığdırabileceğiniz aynı eğitim düzeyini elde etmek için yaşam deneyimlerinizi kullanmaktan çok daha iyidir. üniversite düzeyinde bir lisans eğitimi.

Diğer bir deyişle, yaşamınız boyunca, üniversite eğitiminiz için bir üniversite eğitimi almadığınız için ödeyeceğinizden (kazanç potansiyeli olarak) çok daha az ödeme yapmanız muhtemeldir. Aynı zamanda, aldığınız her üniversite eğitimi seviyesi genel kazanç potansiyelinizi artırır. Bu, teknik bir alanda bir yıllık bir derecenin, kazanma potansiyeli söz konusu olduğunda bir lise diplomasından mütevazı bir destek sağlayacağı, ancak bir önlisans derecesinin daha da iyi bir destek sağlayacağı anlamına gelir. Önlisans derecesinden lisans derecesine yükseldiğinizde, kazanç potansiyelinde daha da önemli bir gelişme göreceksiniz. Öğrencilerin büyük çoğunluğu bir lisans derecesini tamamladıktan sonra iş gücüne girer. Bununla birlikte, genellikle yüksek lisans çalışmaları için okulda kalan öğrenciler, bir yüksek lisans derecesinin yaşam boyu kazanç potansiyellerini daha da geliştirdiğini fark ederler.

Bir Üniversite Derecesi Neredeyse Bir Gerekliliktir

Dereceler ve eğitim seviyeleri arasında geçiş yapmak söz konusu olduğunda çoğu kişi için sorun maliyettir


Dereceler ve eğitim
seviyeleri arasında geçiş yapmak söz konusu olduğunda çoğu kişi için sorun maliyettir. Hayatta okuldan çıkıp işe gitmemiz gereken zamanlar vardır. İyi haber şu ki, kariyerleri olanların bu süreçte kariyerlerinden veya ailelerinden ödün vermeden eğitimlerini ilerletmeleri giderek daha kolay hale geliyor. Elbette yol boyunca bazı fedakarlıklar olacak ama bu bir anda ya da hiç çabası değil. Çevrimiçi dersler, gece dersleri ve Cumartesi dersleri alarak dereceniz için çalışabilirsiniz. Bilgi çağı, gelecek hayallerinizi tatmin etmek için ulaşmanız gereken eğitim hedeflerine ulaşmanızı her zamankinden daha kolay hale getirdi.

Belirli işler söz konusu olduğunda eğitim seviyeniz kapıdan içeri girecek ve eğitimsizliğiniz sizi birçok durumda deneyim eksikliğinden çok daha fazla sınırlayacaktır. Zaman geçtikçe, giderek daha fazla şirket, bu alanda deneyimi olanlardan ziyade diplomaları olan çalışanlar arıyor. İş dünyasında rekabetçi kalmayı umuyorsanız, uygun eğitimle kendinizi silahlandırmanız gerekir. Eğitimlerine devam eden çalışanlar için herhangi bir teşvik sunup sunmadıklarını öğrenmek için şirketinize danışın. İş fonksiyonlarınızda size yardımcı olacak bir derece için çalışıyorsanız, şirketinizin öğrenim fonlarınızı karşılamayı veya hatta bunları tamamen geri ödemeyi teklif ettiğini görünce şaşırabilirsiniz.

Eğitim almak için yanlış bir sebep yok


Eğitim almak için
yanlış bir sebep yok. Belirli bir derecenizi kullanmayacak bir işe başvuruyor olsanız bile, bir dereceye sahip olmanın, aynı pozisyon için diğer adaylara göre size bir destek sağladığını görebilirsiniz. Günümüz iş ortamında üniversite diploması gittikçe daha gerekli hale geliyor. Üniversite derecenizi almak için size sunulan her fırsatı değerlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir