Geri Dönen Öğrenciler İçin Ortak Devam Yöntemleri

Üniversiteye dönmeyi hayal eden ancak bu seçeneğin yıllar önce sona ermesinden korkan birçok Amerikalıdan biri misiniz? Eğer bu sensin, o zaman şanslısın. Geri dönüp eğitim hayallerinizin peşinden gitmek için şimdiki zaman gibi bir zaman yok. Aslında okula dönmek isteyen ancak kariyerlerinden vazgeçemeyenler için tarih boyunca bugünden daha iyi bir zaman olmamıştır.

Bugün Amerika’da eğitim fırsatları çoktur ve yalnızca zaman ve teknolojik ilerlemelerle artan ve gelişmenin kanıtlarını gösterir. Geçmişte eğitim hedeflerini ilerletmeyi umanlar için özet olarak tasarlanmış, bugünün geri dönen öğrencileri için birçok seçenek mevcuttur. Okula geri dönmeyi umuyorsanız, hangisinin sizin için en iyisi olacağına karar vermeden önce aşağıdaki seçenekleri çok dikkatli bir şekilde değerlendirin.

Geri Dönen Öğrenciler İçin Ortak Devam Yöntemleri

Ya Hep Ya Hiç Yaklaşımı


Ya Hep Ya
Hiç Yaklaşımı

Bu çaba, dev bir inanç sıçramasıdır. Performansınıza bağlı olarak daha iyi bir gelecek için her umutla işinizi bırakmayı, hayatınızı paketlemeyi ve üniversiteye geri dönmeyi içerir. Bu, düşünmesi gereken aileleri ve kariyeri olan birçok profesyonel için yüksek riskli bir çabadır. Bununla birlikte, bu yaklaşımla ödüller, diğer mevcut seçeneklerin çoğundan çok daha hızlı olacaktır. Bunun sizin özel ihtiyaçlarınız için uygun bir eylem planı olup olmadığını veya ailenizin katlanamayacağı kadar yüksek bir risk olup olmadığını dikkatlice düşünmelisiniz.

Gece Okulu


Gece Okulu

Çoğu toplum kolejleri ve üniversiteleri, gündüz kariyeri olan ancak eğitimlerini ilerletmeyi umut eden öğrencilere çok çeşitli gece sınıfları sunar. Yaygın önyargılı fikirlere rağmen, gece sınıflarında çok sayıda öğrenci olduğunu göreceksiniz. İlk kez üniversite öğrencileri sabah erken derslere tercih ediyor, yeni bir şeyler öğrenmek isteyen emekliler ve dereceleri için birkaç kredi saati daha almayı uman profesyoneller var. Gece derslerinizde kimi bulacağınızı asla bilemezsiniz, ancak gece okulu öğrencileri arasında geleneksel gündüz derslerinde bulamayacağınız özel bir topluluk duygusu olduğunu göreceksiniz.

İnternet Kursları için Tekno Sihirbazları


İnternet Kursları için
Tekno Sihirbazları

İster inanın ister inanmayın, ortalama bir çevrimiçi veya İnternet kursunu almak için muhteşem teknik becerilere sahip olmanız gerekmez. İşin gerçeği şu ki, bu sınıfların çoğunun gerektirdiği en teknik beceri, web sitelerini ziyaret etme, e-posta açma ve ara sıra bir dosya indirme becerisidir. İnternet sınıfları, meşgul ailesi ve çalışma programları olanlar için olağanüstü esneklik sunar. Bu, geri dönen birçok okul için tercih edilen seçenektir. İyi haber şu ki, gittikçe daha fazla üniversite ve toplum kolejleri bu tür sınıfları birçok farklı alan ve ana dalda sunuyor. Bu sınıflar için talep arttıkça daha fazla sınıf sunulacaktır.

Gerçek şu ki, tüketiciler olarak ne istediğimizi veya neye ihtiyacımız olduğunu sorma hakkına sahibiz


Gerçek şu ki,
tüketiciler olarak ne istediğimizi veya neye ihtiyacımız olduğunu sorma hakkına sahibiz. Üniversite öğrencileri, sağlam bir eğitim deneyimi olan, almayı umdukları ürün için ağır bir fiyat ödeyen tüketicilerdir. Esnek bir şekilde sunulmayan bir sınıfa ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, gittiğiniz üniversitenin çalışan öğrenciler için daha fazla seçenek sunmasını istemekten çekinmeyin. Muhtemelen kursa ihtiyacınız varsa, sizin gibi olacak başkaları da var. Yeterli talep varsa, çoğu üniversite öğrencilerinin taleplerini yerine getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir