Federal Öğrenci Yardımı için Ücretsiz Başvuru

Önümüzdeki yıl üniversiteye gitmeyi umut eden herhangi bir öğrenci için, başlamanız gereken ilk yer, genellikle FAFSA olarak anılan Federal Öğrenci Yardımı için Ücretsiz Başvuruyu doldurmaktır. Bu formu ne kadar erken doldurursanız, size sunulan tüm mali yardımı alma ve verilen yardımın son teslim tarihinden çok önce ortaya çıkabilecek olası sorunları çözme ve düzeltme şansınız o kadar artar. .

Başvuru için son tarih yıldan yıla değişir ve genellikle yaz başlangıcına yakın bir yerdedir. Daha erken, çok daha sonra çok daha iyidir, çünkü çok sayıda öğrenci formlarını doldurmak için son teslim tarihine kadar beklemektedir ve herhangi bir sorunuz varsa, cevaplarınız için kendinizi ayakta dururken veya daha uzun kuyruklarda bulmanız olasıdır.

Federal Öğrenci Yardımı için Ücretsiz Başvuru

FAFSA hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var


FAFSA hakkında bilmeniz
gereken birkaç şey var. Çoğu okul, sadece federal mali yardım değil, herhangi bir mali yardım vermeden önce bu formun doldurulmasını ister. Başka bir deyişle, okulunuza danışmalısınız, ancak federal mali yardım için değil, yalnızca bölüm burslarına başvuruyor olsanız bile bu formu doldurmanız gerekebilir. Her halükarda katılmayı planladığınız kurumun mali yardım bürosunda başlayarak, üniversite veya kolej aracılığıyla mali yardım başvurusunda bulunmak için doldurmanızı gerektirecek ek formları olmadığından emin olmak iyi bir fikirdir. federal hükümet gibi.

İyi bilmeniz gereken bir diğer husus da, her türlü mali yardım almayı umduğunuz her yıl bu formlardan birini doldurmanız gerekeceğidir. Bu, otomatik olarak yenilenen veya garanti edilen bir şey değildir. Almaya uygun olduğunuz para miktarını ve ayrıca herhangi bir akademik yılda federal fon almaya uygun olup olmadığınızı etkileyebilecek birçok değişiklik vardır. Bu nedenle gittiğiniz her yıl yardım başvurusunda bulunmalısınız.

Hatırlamanız gereken başka bir şey de, sübvansiyonlu öğrenci kredisi siz mezun olana veya gerekli saatler için kayıt yaptırmayı bırakana kadar faiz tahakkuk ettirmezken, sübvanse edilmemiş bir öğrenci kredisinin ilk günden itibaren faiz tahakkuk etmeye başlamasıdır


Hatırlamanız gereken başka
bir şey de, sübvansiyonlu öğrenci kredisi siz mezun olana veya gerekli saatler için kayıt yaptırmayı bırakana kadar faiz tahakkuk ettirmezken, sübvanse edilmemiş bir öğrenci kredisinin ilk günden itibaren faiz tahakkuk etmeye başlamasıdır. Bu, eğitim masraflarını ödemek için sübvanse edilmemiş bir öğrenci kredisi alırsanız mezun olduktan sonra önemli miktarda faiz borçlu olacağınız anlamına gelir.

Öğrenci kredileri, başka türlü üniversiteye gitme fırsatı bulamayacak birçok kişi için üniversite eğitimlerini mümkün kılar. Aynı zamanda, bu kredileri sorumlu bir şekilde kullanmayı ihmal eden birçok insan var, bu da insanları hayatlarının geri kalanında rahatsız edebilecek sorumsuz harcama alışkanlıklarının başlangıcıdır. Öğrenci kredilerinizi amacına uygun ve akıllıca kullandığınız konusunda çok dikkatli olun.

FAFSA, öğrenci kredilerine ek olarak Federal Pell Hibeleri ve Federal Çalışma Çalışması programlarına da başvurmanıza olanak tanır


FAFSA, öğrenci kredilerine
ek olarak Federal Pell Hibeleri ve Federal Çalışma Çalışması programlarına da başvurmanıza olanak tanır. Yukarıda belirtilen üç taneden, öğrenci kredileri bir ilk değil, son çare olmalıdır. Mevcut para miktarı oldukça cazip olabilir, bu nedenle çok dikkatli olun ve herhangi bir mali yardıma kaydolmadan önce tüm şartları okuyun. Liseniz, kolej mali yardım ofisiniz ve İnternet, hak kazanabileceğiniz burslar, hibeler, krediler ve çalışma eğitimi programları hakkında bilgi almak için mükemmel kaynaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir