Yaygın Mali Yardım Türleri

Üniversiteye gitmeyi planlıyorsanız veya üniversiteye gitmesini umduğunuz bir çocuğun ebeveyni varsa, bu süreci nasıl karşılayacağınız konusunda endişeleriniz olduğuna eminim. Bir üniversite eğitimi çoğu durumda önemli bir yatırımdır. İyi haber şu ki, yüksek öğrenimdeki yüksek masrafları ödemeye gelince, ortalama bir aile için birçok seçenek var.

Eğitim Giderleri için Mali Yardım Türleri

Yaygın Mali Yardım Türleri

Burslar


Burslar
. Bursların birçok farklı şekil ve boyutta geldiğini ve bunları almaya hak kazanmak için her türlü garip gereksinime sahip olduğunu göreceksiniz. Bazıları ihtiyaca, bazıları da liyakate dayanmaktadır. Ayrıca, çalışanlarına ve çalışanlarının çocuklarına iyi niyet göstergesi olarak burs veren bazı şirketlere ek olarak burs sunan birçok toplum ve inanç temelli kuruluşun olduğunu göreceksiniz. Geri ödenmeleri gerekmediği için bunlar mükemmel bir eğitim fonu kaynağıdır.

Federal Pell Hibeleri. Bu, geri ödeme gerektirmeyen başka bir finansal yardım kaynağıdır. Ancak, bu tür üniversite yardımını alabilmek için ihtiyaca göre kalifiye olmanız gerekir. Henüz bir üniversite diploması almamış bir üniversite öğrencisi iseniz, Pell bursu alabilirsiniz. Uygun olduğunuz ödül miktarını belirlemek için kullanılan bir formül var. Bu, büyük ölçüde bir aile olarak sahip olduğunuz araçlara ve eğitiminizin maliyetine gerçekçi bir şekilde ne kadar katkıda bulunmayı bekleyebileceğinize bağlıdır.

Krediler


Krediler
. Bu, faizle geri ödenmesi gereken para olduğu için, üniversite masraflarınızı ödemeye gelince, bu son çare olarak kullanılmalıdır. Kullanılabilen birkaç kredi türü vardır ve bir kredi almadan önce dikkatlice düşünmeli ve seçeneklerinizi değerlendirmelisiniz. Bununla birlikte, öğrenim ücretinizi karşılamak için sahip olduğunuz tek yöntem buysa, borcunuzu geri ödemeyi başardıktan sonra iyi harcanan para olacaktır.
1) Öğrenci kredileri. Üç farklı öğrenci kredisi türü vardır: sübvansiyonlu, sübvansiyonsuz ve Perkins kredileri. Faiz birikiminizi mezuniyet sonrasına kadar erteleyecek olan sübvansiyonsuz bir kredi alabilmek için gerekli niteliklere sahip olmalısınız veya asgari saat sayısına kayıt yaptırmayı sonlandırmalısınız. Ancak, derhal faiz tahakkuk etmeye başlayacak olan sübvansiyonsuz bir öğrenci kredisi almak için kalifiye olmanız gerekmez. Olağanüstü bir finansal ihtiyaç duyuyorsanız, üniversiteniz aracılığıyla Perkins kredisi için başvurabilirsiniz. Bunlar üniversiteye geri ödenmesi gereken düşük faizli kredilerdir.
2) Ana Krediler. Bunlar genellikle PLUS kredileri (lisans öğrencileri için ebeveyn kredisi) olarak adlandırılır. Bu krediler, ebeveynlerin, diğer mali yardım araçları tarafından karşılanmayan eğitim masraflarını karşılamak için gereken parayı ödünç almasına olanak tanır. Bu kredilerin geri ödemesi, fon transferinden 60 gün sonra başlar ve 10 yıla kadar sürebilir.
3) Özel krediler. Bu krediler garanti edilmez ve yalnızca krediye dayalı kredilerdir. Bununla birlikte, devlet kredilerinin sahip olduğu sınırlı kapsama sahip değildirler ve çoğu durumda gerçek eğitim giderlerindeki boşlukları ve geleneksel mali yardım fırsatları yoluyla ödünç almanıza izin verilen para miktarını kapatmaya yardımcı olabilirler.

Herhangi bir tür mali yardıma kaydolmadan önce, katılmayı planladığınız üniversitede bir mali yardım danışmanıyla görüşmek iyi bir fikirdir. Söz konusu üniversitelerde finansal yardım başvurusunda bulunmak için atmanız gereken adımlar ve eyaletiniz veya kolej aracılığıyla kullanabileceğiniz benzersiz burs veya hibe fırsatları hakkında en iyi bilgilere sahip olacaklar. Yüksek öğrenim kesinlikle görülmeye değer bir hayaldir. Mümkünse mali sınırlamaların sizi hedefinizden alıkoymasına izin vermeyin, ancak tüm mali düzenlemelere büyük bir dikkatle ve düşünerek girin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir