Öğrenci Kredileri Gerekli Kötülükler Oluyor mu?

Üniversite eğitimi almaya gelince, çoğu insan maliyetlerin en iyi ihtimalle şaşırtıcı olabileceği konusunda hemfikir olabilir. Ülkedeki en ucuz kolejler bile, önemli bursların daha iyi hibe programlarından bazılarına hak kazanamayanlar için sakatlayıcı bir borç yaratan dört veya beş yıllık bir süreyi artırabilir.

Sorun, çoğu geleneksel üniversite öğrencisinin ebeveynlerinin, ihtiyaç temelli ücretsiz mali yardıma hak kazanmak için çok fazla para kazanması ve çok azının, liyakate dayalı olarak öğrencilere sunulan sınırlı sayıdaki burslara hak kazanması gerçeğinde yatmaktadır. Rekabeti niteleyen ve şiddetli olanlar arasında bile ve hiçbir garantisi yok. Öğrenci kredisini girin. Her türlü öğrenci kredisi vardır ve maalesef üniversiteye devamla ilgili artan maliyetler ve bu ülkede başarı için bir üniversite diplomasının artan gerekliliği, yüksek öğrenimle ilişkili bedeli ödemek gittikçe zorlaşmaktadır.

Öğrenci Kredileri Gerekli Kötülükler Oluyor mu?

Üniversite öğrencileri için yaygın olarak bulunan üç tür kredi vardır


Üniversite öğrencileri için
yaygın olarak bulunan üç tür kredi vardır. Federal öğrenci kredilerini, federal artı kredileri ve özel öğrenci kredilerini içerir. Her kredi türünün, söz konusu krediye özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Aşağıda her bir kredi türü ve kimlerden yararlanabilecekleri hakkında biraz bilgi vereceğim.

Öğrenci kredileri. Üç farklı öğrenci kredisi türü vardır: sübvansiyonlu, sübvansiyonsuz ve Perkins kredileri.

Perkins kredileri yalnızca olağanüstü finansal ihtiyaç gösteren öğrenciler için mevcuttur


Perkins kredileri yalnızca
olağanüstü finansal ihtiyaç gösteren öğrenciler için mevcuttur. Bu krediler% 5 faiz oranıyla mevcuttur ve hem lisans hem de lisans öğrencileri için geçerlidir. Perkins kredileri, kredi veren kuruluşa geri ödenen diğer öğrenci kredisi türlerinin aksine, katıldığınız üniversite aracılığıyla verilir ve üniversiteye geri ödenecektir.

Sübvansiyonlu öğrenci kredileri, mezuniyete kadar faizin ertelendiği veya sizin nitelikli öğrenci olmayı bıraktığınız kredilerdir. Bunun anlamı şudur: Mezun olduktan sonra krediyi geri ödemekten sorumlu olduğunuz halde, bu kredilerin faizi mezuniyetten 6 ay sonra geri ödemeye başlayana veya üniversitenin en az yarım zamanlı öğrencisi olmayı bırakana kadar tahakkuk etmeye başlamaz. Sübvansiyonlu öğrenci kredisi alabilmek için gelirinize göre kalifiye olmanız gerekir. Bu kredilere yönelik ihtiyaç gereksinimleri, bir Perkins kredisi almak için gerekenler kadar ciddi olmasa da, yine de kalifiye olmanız gerekir.

Sübvansiyonsuz öğrenci kredileri, ihtiyaç temelinde yeterlilik gerektirmez


Sübvansiyonsuz öğrenci kredileri,
ihtiyaç temelinde yeterlilik gerektirmez. Sübvansiyonsuz öğrenci kredisi alabilmek için öğrenci olmanız ve en az yarı zamanlı kaydolmuş olmanız gerekir. Bununla birlikte, diğer öğrenci kredisi seçeneklerine yönelik ihtiyaçlara göre uygun olmayanlar için iyi haber, bu tür kredinin ihtiyaçtan bağımsız olarak tüm nitelikli öğrenciler için mevcut olmasıdır. Ancak bu kredilerin faizi hemen tahakkuk etmeye başlar, bu da zamanla gerçekten artabilecekleri anlamına gelir.

ARTI kredileri, eğitim masraflarını karşılamak için fona ihtiyacı olan öğrencilerin velileri tarafından alınan kredilerdir. Ödünç alınabilecek maksimum tutar, öğrencinin daha önce almış olduğu herhangi bir mali yardım ödülü eksi katılım maliyetidir. Bu kredilerin geri ödemesi, kredinin dağıtılmasından 60 gün sonra başlar ve geri ödeme süresi 10 yıla kadar çıkabilir.

Devletin kabul edilebilir üniversiteyle ilgili harcamalar olarak kabul ettiği masrafların ötesine geçen eğitim masraflarını karşılamak için, öğrenci kredisi kaynağınız için yalnızca federal mali yardıma güvenmek yerine, özel öğrenci kredileri yolunu tercih edebilirsiniz


Devletin kabul edilebilir
üniversiteyle ilgili harcamalar olarak kabul ettiği masrafların ötesine geçen eğitim masraflarını karşılamak için, öğrenci kredisi kaynağınız için yalnızca federal mali yardıma güvenmek yerine, özel öğrenci kredileri yolunu tercih edebilirsiniz. Bu krediler, bunları ihtiyacınıza göre değil, kredinize göre almaya hak kazanmanızı gerektirir ve yalnızca eğitim amaçlı kullanılmalıdır. Bu özel kredilerle, farklı şirketler farklı koşullar ve farklı avantajlar sunduğundan, tüm ince yazıları okuduğunuzdan emin olmanız gerekir. Özel öğrenci kredisi almadan önce gerçekten zaman ayırmalı ve fiyatları ve seçenekleri karşılaştırmalısınız ve bu sadece son çare olarak yapılmalıdır.

Birçoğu için öğrenci kredileri, üniversiteye gitme ve umduğunuz eğitimi alma ve yüksek öğrenimle birlikte gelen yüksek maliyetleri ödeyememe arasındaki fark olabilir. Bu nedenle onlara saygılı davranmalı ve hafife almamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir