Community College Dezavantajları

Bir toplum kolejine gitmenin birçok farklı avantajı olsa da, bahsetmemekle ihmal edeceğim birkaç dezavantaj var. Hepimiz, en azından üniversite öğrenimi için bir sıçrama tahtası olarak kötüden çok daha ağır basılan bir sıçrama tahtası olarak, toplum kolejleri hakkındaki görüşüme göre, şeylerin olumlu yanlarına ve iyiye bakmayı seviyoruz. Bununla birlikte, eğer önlisansınızın derecesi için tek başına üniversite düzeyine geçmeyi planlıyorsanız, toplum kolejini bir seçenek olarak düşünüyorsanız, sadece güneş ışığını ve çiçekleri değil, büyük resmi görmelisiniz.

Farkında olmanız gereken ilk şey ve bu öncelikle transfer planları olan öğrenciler için geçerlidir, toplum koleji düzeyinde aldığınız derslerin aldığınızdan emin olmak için her zaman daha sonra katılmayı düşündüğünüz üniversiteye danışmanız gerektiğidir. üniversite için temel gereksinimlerle uyumludur. Çoğu durumda, uyumlu olarak kabul edilebilecek kadar benzerdirler, ancak istisnalar vardır ve bunu bir an önce bulmak daha iyidir. Katıldığınız devlet kolejinin yakınında bulunan bir üniversiteye gitmeyi planlıyorsanız, önlisans derecesi mezunlarının sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarına izin verecek bir tür ifade anlaşması olup olmadığını kontrol etmeli ve görmelisiniz.

Community College Dezavantajları

Pek çok eyalet, kalifiye işçileri eyalette tutmak amacıyla, kendi eyaletlerindeki kolejlerin topluluk kolej kredilerini transfer kredisi olarak kabul etmelerini gerektiren yasaları yürürlüğe koyuyor ve geçiriyor


Pek çok eyalet,
kalifiye işçileri eyalette tutmak amacıyla, kendi eyaletlerindeki kolejlerin topluluk kolej kredilerini transfer kredisi olarak kabul etmelerini gerektiren yasaları yürürlüğe koyuyor ve geçiriyor. Hatta bazı üniversiteler, kampüsten daha uzakta yaşayan öğrencilerin geçmişte kendilerine reddedilmiş olan eğitim fırsatlarına erişimini sağlamak için ön lisans mezunlarına uzaktan eğitim programları bile sunmaktadır. Elbette bu eyaletlerden birinde yaşıyorsanız, eski bir dezavantaj artık sizin lehinize olabilir.

Birçok toplum kolejleri barınma fırsatları sunmamaktadır ve sunanların çoğu, yurt kampüslerinden ziyade hala büyük ölçüde banliyö kampüsleridir. Bu kolejler, barınma için fon harcamak yerine, harcamalarını akademik arayışlara yardımcı olmak için ayırma eğilimindedir. Kırsal bölgelerdeki yüksekokulların kampüste barınma imkanı sunma olasılığı, büyük şehirlerdeki okullara göre çok daha fazladır. Kampüs içi barınma eksikliği, spor ve diğer faaliyetlere katılımı, doğada büyük ölçüde mesken olan kolejlerden biraz daha zor hale getirir.

Bir toplum kolejini kişisel eğitim deneyiminiz söz konusu olduğunda son durağınız yapmaya karar verirseniz, yaşamınız boyunca kendinize büyük bir kazanç potansiyelini inkar etmiş olursunuz


Bir toplum kolejini
kişisel eğitim deneyiminiz söz konusu olduğunda son durağınız yapmaya karar verirseniz, yaşamınız boyunca kendinize büyük bir kazanç potansiyelini inkar etmiş olursunuz. Bu nedenle, bir üniversiteye geçiş yapmanın eğitim hedeflerinize sağlayacağı faydaları ciddiye almalısınız.

Topluluk kolejleri söz konusu olduğunda, daha büyük üniversitelerle karşılaştırıldığında en büyük şikayetim, belirli dersleri almak için üniversite düzeyindeki sınıflara kıyasla çok sınırlı fırsatların olduğu gerçeğiydi. Önlisans derecenizin gerekliliklerini tamamlamak için topluluk koleji düzeyindeki derslerinizin sırası içinde kalmanız gerektiğini veya fazladan bir dönem veya yıla ihtiyaç duyma riskiyle karşı karşıya olduğunuzu göreceksiniz. Üniversiteler, özellikle mezun olmak için herkesin ihtiyaç duyduğu daha düşük seviyeli derslerde daha fazla esneklik sunma eğilimindedir.

Topluluk kolejine gelince bir diğer büyük şikayetim, genellikle üniversitelerden çok daha küçük kütüphanelere sahip olmalarıdır


Topluluk kolejine gelince
bir diğer büyük şikayetim, genellikle üniversitelerden çok daha küçük kütüphanelere sahip olmalarıdır. Bu, öğrencilerin nadir durumlar haricinde kapsamlı araştırma yapma becerisini ciddi şekilde sınırlar. Üniversitelerin ortalama bir devlet üniversitesine göre daha derin cepleri vardır. Bu nedenle, ortalama bir devlet üniversitesine göre daha büyük kütüphanelere ve çok daha fazla çan ve ıslığa sahip olacaklar. Umarım bu değişimi zaman içinde de göreceğiz. Toplum kolej eğitimleri ile ilişkilendirilebilecek dezavantajlara rağmen, topluluk kolej eğitim ortamının sunduğu faydalardan çok daha ağır bastığını hissediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir