Çevrimiçi Öğrenmenin Faydaları

Öğrenme ve eğitim hedeflerinizi ilerletme ile ilişkili her türlü fayda olsa da, bu hedeflere ulaşmak için çevrimiçi öğrenmeyi sürdürmek isteyenler için daha da fazla fayda vardır. Umarım bu faydaların birçoğunun oldukça aydınlatıcı olduğunu görürsünüz ve orta öğretim ihtiyaçlarınız için çevrimiçi öğrenmenin sizin yararınıza olup olmayacağını dikkatlice düşünürsünüz.

1) Kolaylık. Bu oldukça aşina olduğumuz bir kelime. Anında memnuniyetle birlikte. Bankacılık ve fast food yoluyla yaşamış, eczanelerden araba ve kuru temizleme yönünde hızla ilerleyen insanlardan oluşan bir toplumuz. Hızlı tempolu bir dünyada yaşıyoruz ve yoğun programlarımıza göre eğitim alabildiğimizde ve kendi şartlarımıza göre bunun çok sevdiğimiz bir şey olduğunu görüyoruz. Giderek daha fazla profesyonel derecelerini ve kariyerlerini ilerletmeye karar verdikçe, önümüzdeki yıllarda artan sayıda çevrimiçi dersleri ve çevrimiçi öğrencileri izlemenizi tavsiye ederim.
2) Esneklik. Bu dersleri alabilir veya işi öğle tatiliniz sırasında, çocuklar futbol antrenmanı yaparken veya akşam yemeği pişirirken (tabii ki ne kadar iyi çalıştığınıza bağlı olarak) yapabilirsiniz. Önümüzdeki beş yıl boyunca her gece 18: 00’da aynı eğitim derecesini alabilmek için sınıfta olmanıza gerek yoktur. Bu, hiçbir şekilde işi yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelmez. Ne iş değişmeyecek ne de işi bitirmek için sınırlı bir zamanınız olduğu gerçeği. Değişecek olan şey, işi sabah, öğleden sonra veya o 2 am beslenmelerinden sonra, uyuyamadığınızda yapma seçeneğiniz olacak.
3) Konum. Bunun hakkında gerçekten söylenebilecek yeterince şey yok. İnternete bağlanabildiğiniz her yerde çevrimiçi eğitim size gelir. İster evde, ister işte, ister en sevdiğiniz İnternet kafede� işinizi yanınızda götürme ve işinizi tamamladığınız ortamın tadını çıkarma rahatlığını yaşayabilirsiniz.
4) Daha Az Pahalı. Artık otuz dakika uzaklıktaki bir üniversite kampüsüne kolaylık sağlayan yemekler, çocuk bakımı masrafları veya gazlı geziler yok. Artık, koleje gitmeyle ilişkilendirilen pek çok mali zorluk olmadan, bir eğitimin avantajlarından artık kendi evinizde yararlanabilirsiniz. İnternet erişimi, yukarıda belirtilen tüm nedenlerle karşılaştırıldığında ödenmesi gereken çok küçük bir bedel gibi görünüyor.
5) İster inanın ister inanmayın, çevrimiçi kurslar çevrimiçi yeteneklerinizi tazelemenize yardımcı olur. Ciddi anlamda. E-posta, ilan tahtaları, çevrimiçi araştırmalarla daha iyi başa çıkacaksınız ve aslında aldığınız kurslarla bir ilgisi olduğunu muhtemelen asla farketmediğiniz yol boyunca sayısız başka beceri öğreneceksiniz – çünkü bunlar yok. Başka bir deyişle, çevrimiçi öğrenim söz konusu olduğunda pazarlık ettiğinizden daha fazla eğitim alıyorsunuz.
6) Bireysel ilgi. Çevrimiçi öğrenciler genellikle hocalarıyla bir sınıftaki öğrencilerden daha fazla bire bir etkileşime sahiptir. Çevrimiçi sınıf sanaldır ve bu özel öğrenme ortamında e-posta yoluyla yazışmalar çok önemlidir. Bu nedenle, hocalarınızın siz ve öğrenme kalıplarınız ve ihtiyaçlarınız hakkında, sınıflarında haftada iki veya üç kez gördükleri öğrencilerin çoğu hakkında bildiklerinden daha fazla bilgi sahibi olmaları oldukça olasıdır.

Çevrimiçi Öğrenmenin Faydaları

Bunlar, çevrimiçi ders almanın faydalarından sadece birkaçı olsa da, dalmaya başlamadan önce bu tür öğrenme durumuyla ilgili sorunlu olabilecek şeylerle faydaları dikkatlice tartmalısınız


Bunlar, çevrimiçi ders
almanın faydalarından sadece birkaçı olsa da, dalmaya başlamadan önce bu tür öğrenme durumuyla ilgili sorunlu olabilecek şeylerle faydaları dikkatlice tartmalısınız. Öğrenme ömür boyu süren bir süreçtir, ancak bir derece arıyorsanız, özel öğrenme ihtiyaçlarınıza hitap etmeyecek bir kurs alarak bunu tehlikeye atmak istemezsiniz. Bu tür bir öğrenme ortamında başarılı olabileceğinizden eminseniz, eğitim sürecine getirdiği deneyim ve esneklikten gerçekten keyif alacağınızı hissediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir