Fakir Adamın Döviz Ticaretine Erişimi

Şimdiye kadar dünyanın en büyük ticaret piyasası döviz piyasasıdır. Spekülatörler, spot (nakit piyasa) ve vadeli (vadeli işlem piyasası) döviz alım satım işlemlerinin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturur. Dolayısıyla, bu alanda spekülasyon yapmayı düşünüyorsanız, büyük bankalarda ve hedge fonlarda en parlak beyinleri ve süper bilgisayarları tahmin etmeye çalıştığınızı unutmayın; devlet hazine dairelerinin siyasi kaprisleri ve uygunluğuyla birlikte.

Yabancı para birimlerini tutmak için ortak portföy kullanımı, ana para biriminizin düşüşüne karşı korunmaktır. Çoğu insan için, maaşları ve tüm varlıkları kendi ana para birimine bağlıdır � ve bu değer düşerse, tüm net değeri ve gelecekteki kazançları da öyle. Amerikalılar için, örnek olarak, Çin ile uzun yıllardır artan bir ticaret açığı var. Ve eğer Çin para biriminin dalgalanmasına izin verirse, ABD doları bu ticaret açığı ile birlikte Çin yuanı karşısında düşecektir.

Portföyünüzü çeşitlendirmenin ek bir yolu olarak döviz ticaretini de dahil edebilirsiniz. Döviz ticareti hakkında bilgi edinmek için pek çok kitap okudum ve hatta altı ay boyunca İsviçre Frangı ile günlük ticaret yaptım. Döviz ticareti ile nasıl spekülasyon yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan bazı teknik analiz hizmetlerini deneyebilir veya doktora derecesi alabilirsiniz. ekonomi ve finans alanında, ancak başarı şansınızı artıracağını garanti edemem.

2002’de Euro para biriminin kurulmasından önce tek “çok fakir adam” döviz ticaretimi yaptım. Arabamda araba sürerken, Alman başkanının radyoda kısa vadeli bir etkiye neden olacağından emin olduğum bir konuşma duydum. Alman Markına düşmek. En yakın AAA Seyahat Ofisine gittim ve yan taraftaki ATM’ye gittim ve cebime koymak için 200 $ nakit çekmeye gittim. AAA üyesi olarak, 200 $ ‘lık Amerikan Ekspres Yolcu Çekleri ile Alman Markası cinsinden takas ettim. Dört ay sonra ABD doları Alman Markı’na göre% 10 arttı. Bu yüzden Alman Marklı çeklerimi dolarlara çevirmek ve devasa bir kârla nakde çevirmek için aldım. Hayal kırıklığıma göre, alım ve satım işlemlerinin ücretleri yaklaşık% 8’e yükseldi ve bana 4 dolarlık dev bir kâr bıraktı. Bu nedenle, “Seyahat Edenler Cheque” rotasını denemek istiyorsanız, işlem ücretlerinizi dengelemek için büyük bir trende ihtiyacınız olacak.

İlk maliyetteki bir sonraki adım, FXE borsa kodu ile Euro’ya dayalı bir ETF’dir. Teknik olarak bir trösttür, ancak bir hisse senedi gibi işlem görür ve USD / Euro oranına çok yakın dalgalanır. Doların Euro karşısında düşeceğini düşündüğünüzde, döviz riskinizi dengelemek için bu hisselerin bir kısmını satın alın ve 200 $ ‘dan daha düşük bir hisse ile başlayabilirsiniz.

Yabancı para birimlerine erişmenin bir sonraki yolu, Everbank.com’dan bazı FDIC sigortalı mevduat sertifikaları almaktır. CD’leri 10’dan fazla farklı yabancı para biriminde ve birkaç endekste sunarlar ve minimum yatırım faiz getirisi hesabı için yalnızca 10.000 $ ‘dır. Dolayısıyla, bankanızın düşük tasarruf hesabı oranından sıkıldıysanız, aşırı kur riski olmadan düzenli olarak daha yüksek getiri sunan para birimleri vardır.

Döviz yatırımları için birkaç küçük adım riske atarsanız, dolar bazlı herhangi bir şey hayal kırıklığı yaratacak şekilde evcilleşir. Ayrıca, sofistike yatırım portföyünüzde arkadaşlarınızla ve akşam yemeği partileriyle övünme hakkına sahip olacaksınız.

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir