Kağıt Ticareti ve Gerçek Para Ticaretine Geçiş

Kağıt ticareti, faydaları ve gerçek para tacirine geçiş yapmaya çalışan bir tüccar için değerli olup olmadığı konusunda geniş çapta tartışılmaktadır. Bir bakış açısı, kağıt ticareti gerçek olmadığından, kârların anlamsız olduğu ve gerçek para karlılığının göstergesi olmadığıdır. Bunun tersi bir bakış açısı, kağıt ticaretinin tüccarın öğrenme ilerlemesinde önemli bir adım olduğunu ve gerçek olup olmadığına bakılmaksızın, tüccar kağıt ticaretini “ uygun şekilde ” yapamazsa, gerçek para ticareti yapamayacağını belirtir.

1995’in başlarında bir opsiyon tüccarı olma niyetiyle ticarete başladım; ilk ticaret eğitimim bir oex options öğretim hizmetiydi. Opsiyon eğitiminin yanı sıra, hizmet, “kaset” okuma, ticaret yönetimi VE sp500 endeks vadeli işlem ticaretini de içeriyordu – hizmete dahil edildi ve kağıt ticaretinin “diziler” için olduğu yaygın bir tutumdu.

Bu yüzden yeni bir tüccardım, tamamen yeni kavramları ve fikirleri öğrenmeye ve anlamaya çalışıyordum – ticaret yöntemi olarak adlandırılan VE gerçek parayla “pratik yapıyordum” çünkü kağıt ticareti “isyancılar” içindi. Hesabımdaki büyük düşüşün yanı sıra ne başardım? Hızlı bir şekilde ticaret psikolojisi ve ilgili çıkarımları ile tanıştım – aynı zamanda hakkında hiçbir şey bilmediğim başka bir şey. Para kaybetmek ve bir ticaret psikolojisi “ enkaz ”, hem kayıplardan hem de nasıl ticaret yapılacağını öğrenemeyecek kadar “ aptalca ” olduğum düşüncelerden, beni vadeli işlemlerden çıkaran ve sonra maalesef opsiyon ticaretime aktaran bir kombinasyon haline geldi. daha önce iyi yapıyordum. Artık kaldıramıyordum Bir şekilde en baştan başlamalıydım ya da tamamen bıraktım.

Kağıt Ticareti Bakış Açıları

Düşünün: simülatör dolum fiyatları gerçek değildir ve gerçek parayla elde edilemez. Bu doğru olsa bile, tüccar bir scalper olmayı, çok küçük karlar için ticaret yapmayı planlamıyorsa ve bu nedenle her tık kritik değilse, bu gerçekten bir sorun mudur? Kabul edildi, ancak yeni başlayan bir tüccar çok seçici olmalı, yöntemlerini ve yöntemin sağladığı “en iyi” kurulumları öğrenmeye odaklanmalı mı? Bu benim bakış açım olacaktır ve bu kapasitede kağıt ticareti dolgu fiyatları bir sorun değildir.

Düşünün: Alım satımlar hiçbir risk olmadan yapılıyor. Hayır, kağıt ticaretinde herhangi bir finansal risk yok, ancak aslında tahmin edebileceğiniz kadar çok karlı kağıt tüccarıyla tanışmadım. Risksiz ticaret yapabilmek bu kadar kolay bir şeyse neden böyle olsun? Ayrıca, benlik saygısı riski ve şöyle bir tavır – nasıl bu kadar kötü olabilirim ki kağıt ticareti bile yapamıyorum? Bunun gibi risk duyguları muhtemelen finansal riskten daha büyüktür ve eğer yüzeye çıkacaklarsa, gerçek para ticareti yapmadan önce onlarla karşılaşmak istersiniz. Ayrıca, sorun yalnızca finansal risklerden biri olsa bile, kâğıt ticaretinin karlı olduğunu bilmenin verdiği güvenle başlamak istemez miydiniz? Kaybedilen bir kağıt ticaretinin karlı bir şekilde gerçek para ticareti yapabileceğini hayal etmek zor olurdu.

Düşünün: Kağıt ticaretinde hiçbir duygu yoktur. Geri bildirimde bulunabilmem için sohbet odamızda bir kağıt tüccarının işlemlerini göndermesini izliyordum ve belirli plan kurulumlarından birinin yapılmadığını fark ettim. Nedenini sorduğumda, tüccar bana o gün ileride olduklarını ve bu karı riske atmak istemediklerini söyledi. Ancak kârlar gerçek değil – asıl mesele kağıt ticareti olmadığında nasıl bir “temel” yöntem kurulumunu yapamazsınız? Kağıt ticareti karları bu şekilde görülebilirse, bunun tüccar için çok gerçek ve dolayısıyla duygusal olma yeteneğine sahip olduğu konusunda hemfikir olur musunuz? Bunun kağıt ticaretinin gerçekten “o kadar kolay” olmamasıyla ilgili olduğunu ve yukarıda belirtildiği gibi öz saygı riskinin çok duygusal olabileceğini öneriyorum.

Bunun gibi örneklerin yanı sıra, kağıt alım satım sürecine duygular da eklenebilir. Simülatörünüzü bir kenara atın ve ardından bir sohbet odasına gidin ve gördüğüm birkaç tüccar gibi, ticaretin kar getirip getirmediğini görmek için beklediğiniz yere “bilmiyorsunuz” gibi tüm işlemlerinizi yayınlayın. Mesele nedir ve bunu yapmak için “ihtiyaç duymanın” altında yatan sonuçları göz önünde bulundurduğunuzda, mesele kesinlikle kağıt ticaretinin değerli olup olmadığı değildir, ancak kesinlikle gerçek parayla alım satım yapmadan önce öğrenilmesi en iyisidir. Hemen ve gecikmeden, yönünüzü ve giriş fiyatınızı, sonraki tüm kısmi karların gönderileriyle birlikte ve tabii ki, sonuçta ticaretin karlı olup olmadığının belirleyicisi olan çıkışınızı vermelisiniz. İşlemlerinizle ilgili herhangi bir yorum yapmanıza veya herhangi bir soruyu yanıtlamanıza gerek yoktur – ayrıntıları olabildiğince hızlı ve gerçek zamanlı olarak yayınlayın VE bunu yaparken odanın geri kalanının önünde herhangi bir duygu hissedip hissetmediğinizi görün. kayıplar dizisi. Daha fazla duygu eklemek ister misin? Aynı gönderme sürecinden geçin, ancak odanın geri kalanı gerçekten işlem yaptığınız yöntemi ve işlemlerin ne olması gerektiğini bildiği yerlerde yapın. Kağıt ticaretinin ne kadar duygusal olduğunu çabucak öğreneceksiniz – aslında kağıt tüccarları için çok değerli bir alıştırma.

Kağıt Ticareti ve Daha Yararlı Hale Getirmek

Kağıt ticareti ile ilgili iki baskın sorunum var, ancak bu tüccarın yaklaşımıyla ve tanım gereği kağıt ticaretiyle ilgili değil: (1) tüccar gerçek parayla yapamayacağı “ şeyler ” kağıt ticareti yapar (2 ) tüccar, gerçek para alım satımına başlamaya hazır olup olmadıklarının bir kılavuzu olarak kağıt ticaret yeterliliği yerine kağıt alım satım karlılığını görür.

Sürekli ve bilerek, gerçek bir hesapta marjı karşılayabileceklerinden daha büyük işlem boyutuna sahip, “plan dışı” işlemlerde sürekli ve bilerek çok fazla kağıt tüccar gördüm – kayıp riskini kabul etmek bir yana, gerçek para ile kabul etmeyecekleri risk tutarları için alım satım. Kağıt ticaretini, öğrenme ilerlemesinde ve gerçek para ticaretine geçişte bir “adım” olarak görmek, kağıt tüccarının yalnızca tam olarak neyi ve gerçek parayla nasıl ticaret yapacağını işlemesi çok önemlidir. Kâğıt ticaretini bir oyuna dönüştürmenize izin vermeyin, çünkü sözüm ona risk yoktur – düzeltemeyeceğiniz kötü alışkanlıklar edinme riski çok büyüktür ve gerçek parayla alım satım girişimlerinin önüne geçecektir. Bu, SİZİN temel ticaret kurulumlarınızı öğrenmenin ve daha sonra ticaret yapmak için para kazanmak için bunlarda ve giriş-çıkış zamanlamanızda gerekli ayarlamaları yapmanın zamanıdır – simülatörünüzü herhangi bir topa çarpan bir langırt makinesine dönüştürme zamanı DEĞİLDİR size yakın gelir.

Ticaret karlılığına -vs- ticaret yeterliliğine odaklanmada bir sorun var. Başlangıç ​​olarak, kârlılık, plan yerine paraya odaklanır. Ve karlılık nedir 10 işlem yaparsanız ve 75 dolar kazanırsanız karlı olur musunuz? Teknik olarak, net öndeyseniz karlısınız, ama ya aynı 10 işlemin potansiyeli 1.500 $ ‘a sahipse ve sadece 75 $ kazandıysanız gerçekten karlı mısınız? Ticaret yeterliliğini düşündüğümde kastettiğim şey bu. Kazanma: kaybetme veya kazanma boyutu: kayıp boyutu oranları gibi yaygın ölçütlere odaklanmak yerine, en çok kazanma boyutu: potansiyel kazanma boyutu oranıyla ilgileniyorum ve bu yüzdeyi mümkün olduğu ölçüde maksimize etmek istiyorum. Örneğin, bir tüccar alım satım boyutunu eklemeyi sorduğunda, 100 $ ticaret 3 kontrat yapabilirlerse, 30 kontrat alım satım yaparak 1.000 $ kazanabileceklerini düşündüğünde, onlara ilk sorduğum şey yeterlilik oranlarının ne olduğu neden arttı sözleşme boyutu ve buna karşılık gelen ticaret riski, eğer daha küçük boyuttan daha fazla para kazanabilmeniz “gerekiyorsa”? Bu, özellikle kâğıt tüccarları için önemlidir, çünkü basit karlılığı gerçek para ticaretine hazır olmanın bir göstergesi olarak görmemeli, ancak yeterliliği göz önünde bulundurmalıdır – örneğin, kağıt alım satımlarınızda yüzde 60-70 yetkin olduğunuzda gerçek parayla alım satıma başlayın.

Peki Kağıt Ticareti ile İlgili Görüşünüz Nedir?

Para karşılığında ticaret yapabileceğimi ya da başkalarına ticaret yapmayı öğretmeye çalışabileceğimi hiç düşünmemiştim – bu sadece yeniden başlama ve kağıt ticaretinin bir işlevi miydi? Bunun çok basit olduğunu kabul edersem, bunun sahip olduğum başlangıçları kesinlikle değiştireceğini ve öğrenme eğrimi çok kısaltacağını ve çok fazla acıyı azaltacağını biliyorum.

Açıkçası, kağıt ticaretinin yalnızca yararlı olmadığına, aynı zamanda kağıt alım satımının da gerekli olduğuna inanan yantım ancak alınan değer tüccarın yaklaşımına ve tutumuna bağlı olacaktır. Söylemeye gerek yok, açıklandığı gibi kağıt ticareti her zaman şiddetle tavsiye ettiğim bir şey.

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir