Yarın Daha Fazla Para Ticareti Kazanın

Birkaç yıl önce, anlaşılması ve uygulanması mümkün olduğu kadar basit bir ticaret arayışı içindeydim. 10 yıllık çalışma ve ticaret sürecinde pek çok sistemi araştırdım ve hepsinin ortak noktası karmaşıklık ve belirsizlikti. Kutsal kaseye sahip olduğunu iddia eden herkes, bunun akıllıca olmadığını söylüyor, ancak sistemin somunlarını ve cıvatalarını kazmaya başladığınızda her zaman aksaklıklar bulursunuz. Sistem geliştiricisinin bir nedenden ötürü ayarlamanız gerektiğini söylediği küçük ince ayarları ortaya çıkarmaya başlayacaksınız.

Bir süre sonra o kadar çok ince ayar yaparsınız ki, bunun bir sistem olup olmadığını merak etmeye başlarsınız. Çoğu zaman kendime bir yazı tura atarak daha iyisini yapıp yapamayacağımı sordum. Çoğu sistemde yazı tura atmak daha iyi olurdu. Bu üzücü ama gerçek. Güvenilir olan tek ticaret sisteminin para yönetimi olduğunu görüyorsunuz. Bunun her kitapta ve sistemde göz ardı edildiğini duyduğunuzu biliyorum, ancak gerçek şu ki, herhangi bir piyasada işlem yapma başarısının% 99’u para yönetiminden kaynaklanıyor. Bu, ticaretin sıkıcı tarafıdır ve bir kitabın bir milyon kopyasını satmaya çalışırken, ticaretin gösterişli tarafının reklamını yapmak zorundasınız.

Birine tasarruf ve emeklilik fonuna daha fazla para yatırmak için ne yapması gerektiğini sormak iyi bir örnektir. Çoğu insan daha fazla para kazanmaları gerektiğini söyleyerek yanıt vermiyor. Yanlış cevap! Doğru cevap, paradan tasarruf edilmesine izin veren bir bütçe belirlemek ve buna bağlı kalmaktır. Görüyorsunuz, çoğu insan için daha fazla para kazanmak sadece kelimeyi söylemek kadar kolay değil. Çoğumuz, bize maaş zammı yapması için denetim konumunda olan birine güveniyoruz. Bu, çoğunlukla daha fazla para kazanmanın kontrolümüzde olmadığı anlamına gelir. Öte yandan paramızı nasıl bütçelendirdiğimiz tamamen kontrolümüz dahilindedir. Bu nedenle, mali durumunuzda gerçek bir değişiklik yapacaksanız, hedefinize ulaşmak için bütçelemeyi seçmeniz gerekir. Çoğu insanın daha fazla kazanmayı söylemesinin nedeni, akıllarının gerisinde daha fazla para kazanmanın yanı sıra başka çekici yönler de olmasıdır.

Ticaret sistemleri aynıdır. Bir sistemle yapacağınızı ve sizi zengin edeceğini düşünmek çok daha çekici. Her biri ticaret sistemlerine, kasetlere, seminerlere ve kurslara milyonlarca harcanıyor. Bu kadar çok insan tüm bunları satın alırken ve Amerika ticaretine girerken, ticaret milyonerleri ile birlikte fışkırmalı. Yine de durum tam olarak bu değil. Neden olmasın? Çünkü ticaret yapmak için harika bir sisteminiz olabilir ama parayı yönetemezseniz para kazanamazsınız ve uzun vadede kaybedersiniz. Ticaretinizde gerçek bir değişiklik yapmanın tek yolu aynı zamanda bir para yönetimi stratejisidir.

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir