Piyasa Riski Gözardı Edilmemeli veya Gözden Kaçmamalıdır

İki bölümden oluşan bir makalenin ilki.
İster hisse senedi ister tahvil tüccarları olsun, fon yöneticileri, getirilerin sadece varlık seçim yeteneklerinin bir sonucu olmadığını çok iyi bilirler. Birçok dış faktör devreye girer. Ancak profesyonel para yöneticisinin karşılaştığı sorunlar nelerdir?

Toronto’daki Emtia Ticaret Danışmanı, Gerçek Ticaret Çözümleri, tüm fon yöneticilerinin kendi piyasa risklerini analiz etmediğini tespit etti. Şirket, bunun genellikle eğitim eksikliğinden ve riskleri dengelemek için hafifletici çözümlerin anlaşılamamasından kaynaklandığını açıklıyor.

 

Gerçek Alım Satım Çözümleri Başkanı Dwayne Strocen, piyasa riskini şu şekilde açıklıyor: “ Kontrolünüz dışındaki olaylar nedeniyle piyasa düşüşünün ardından beklenmeyen finansal kayıp


Gerçek Alım Satım
Çözümleri Başkanı Dwayne Strocen, piyasa riskini şu şekilde açıklıyor: “ Kontrolünüz dışındaki olaylar nedeniyle piyasa düşüşünün ardından beklenmeyen finansal kayıp. ” Hisse senedi veya tahvil piyasası oynaklığının veya piyasa tersine dönmelerinin küresel olayların sonucu olabileceğini anlatmaya devam ediyor. dünyanın en uzak köşelerinde meydana geliyor. En iyi analistler ve fon yöneticileri, kristal küreye bakacak ve bu olayları tahmin edecek kaynaklara sahip değiller.

Finans camiasında şok dalgaları yaratan birkaç büyük beklenmedik olay örnekleri şunlar:

– 1982 Meksika Pezosu devalüasyonu;
– 1987’de borsa çöküşü “Kara Pazartesi” olarak bilir;
– 1989 ABD Tasarruf ve Kredi Krizi;
– 1998 Rus Rublesi devalüasyonu;
– 1998 Serbest Fon Uzun Vadeli Sermaye Yönetiminin 125 milyar dolarlık çöküşü;
– 2006 yılı Hedge Fund Amaranth’ın 5,85 milyar dolar zararla çöküşü


– 1982 Meksika
Pezosu devalüasyonu;
– 1987’de borsa çöküşü “Kara Pazartesi” olarak bilir;
– 1989 ABD Tasarruf ve Kredi Krizi;
– 1998 Rus Rublesi devalüasyonu;
– 1998 Serbest Fon Uzun Vadeli Sermaye Yönetiminin 125 milyar dolarlık çöküşü;
– 2006 yılı Hedge Fund Amaranth’ın 5,85 milyar dolar zararla çöküşü.

1994’te Bank J.P. Morgan, Value-at-Risk veya VaR olarak bilinen bir risk ölçüm modeli geliştirdi. VaR, risk ölçümünün endüstri standardı olarak kabul edilirken, dezavantajları vardır. VaR, genellikle% 95 veya% 99 olmak üzere belirli bir güven düzeyi dahilinde bir fon riskine maruz kalmanın toplam dolar değerini ölçebilir. Yapamayacağı şey, tetikleyici bir olayın ne zaman meydana geleceğini veya sonraki serpintinin büyüklüğünü tahmin etmektir. Bazı şirketler ve fonlar için, keskin bir düşüş veya uzun süreli resesyon yıkıcı olabilir. Bazı korunmasız firmaları iflasa zorlamak bile. Tetikleyici bir olay, insanları işsiz bırakmaya ve ekonomileri durgunluğa sürükleyerek daha fazla insanı işsiz bırakan bir dalgalanma etkisine sahip olabilir. Hiç kimse ve hiçbir ekonomi bundan muaf değildir.

Bir yatırım fonunuz varsa, fonunuz korumasızdır


Bir yatırım fonunuz
varsa, fonunuz korumasızdır. Yakın zamana kadar, yatırım fonu mevzuatı yatırım fonlarının riskten korunmasını engelliyordu. Pek çok yargı bölgesi bu kuralı yürürlükten kaldırdı ancak yatırım fonu yöneticileri yavaş davrandılar veya “her zamanki gibi iş yapmaya” devam etmeye karar verdiler. Bunun nedeni, yatırım fonlarının çoğu yatırımcısının bilgisiz olması ve hedging sürecini anlamaması ve anlamadıkları bir yatırım stratejisinden paralarını yeniden değerlendirebilmeleridir.

Öte yandan, hedge fonları bu kısıtlamalara sahip değildir. Yatırımcılar daha karmaşıktır ve hedge fon stratejilerinin doğasına daha açıktır. Bazıları, riskten korunma fonu yöneticileriyle rekabet eden korsanlık korkusundan dolayı açıklanmadı.

Risk azaltma çözümleri karmaşık değildir ancak süreci anlayan bir profesyonelin hizmetlerini gerektirir


Risk azaltma çözümleri
karmaşık değildir ancak süreci anlayan bir profesyonelin hizmetlerini gerektirir. Bu, bir CTA olarak da bilinen Genuine Trading Solutions gibi Emtia Ticareti Danışmanı firmalarının rolüdür. Başkan, Dwayne Strocen, çoğu CTA’nın hedge fonu yöneticisi iken, çok azının risk yönetimi analitiğinde uzmanlaştığını belirtiyor. Pazar ve / veya operasyonel riski azaltmak veya ortadan kaldırmak için çözümlerin analizine odaklanıyoruz. Rolü ne olursa olsun, tüm Emtia Ticaret Danışmanları türev piyasasında uzmandır.

İlk adım, bir fon riski yükümlülüğünü belirlemek için riske maruz değer hesaplamasıdır. Daha sonra, hedge olarak bilinen bir risk azaltma stratejisi uygulanır. Sonuçta, kişinin riskinin belirlenmesi, yalnızca bu riski dengelemek için bir çözümün yerine getirilmesi halinde yararlıdır. Hedging, borsada işlem gören veya tezgah üstü türevlerin kullanılmasını gerektirir. Birçok form alabilirler. En yaygın kullanılan riskten korunma araçları endeks vadeli işlemleri, faiz oranı vadeli işlemleri, döviz, Ham Petrol gibi borsada işlem gören emtialar, opsiyonlar ve SWAPS’dir.

Türevler ve riskten korunma hakkında daha ayrıntılı bir açıklama bir sonraki makalemizde tartışılacaktır


Türevler ve riskten
korunma hakkında daha ayrıntılı bir açıklama bir sonraki makalemizde tartışılacaktır. Artık piyasa riski endişeleriniz için kolay bir çözüm belirlediğimize göre, doğru stratejiyi uygulamak, kalifiye ve kayıtlı bir Emtia Ticaret Danışmanına çağrı yapmak kadar kolay olabilir.

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir