İlk 10 Kripto Para Birimi Listesi Sıralaması Kripto Para Birimi Türü Sembol Piyasa Değeri Fiyat

Bitcoin’e alternatif olan kripto para birimleri son günlerde biraz modası geçmiş olsa da, geçen yılın en önemli gündem maddelerinden biri Bitcoin’in önlenemez yükselişi olmuştur. Kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olmayan herkesin bir şekilde yer almaya çalıştığı bir dönem geçirdik. Her gün popüler haber sitelerinin başlıklarında “Bitcoin tekrar yükseldi” ve “Bitcoin yatırımcının yüzüne gülmeye devam etti”gibi makaleler görmeye çok alıştık.

Bitcoin en önemli kripto para birimidir, ancak bu alandaki tek kişi değildir. Sadece en hızlı popüler ve değerli kazanan. Aşırı popülaritesi spekülatif hareketler getirdi ve fiyatlarında aşırı oynaklığa neden oldu. Öngörülemeyen ve yönetilemez risk, bir süre sonra büyük kazançlara ve büyük kayıplara yol açan büyük bir kumar haline geldi. Bu nedenle, bitcoin aracılığıyla tahminler ve planlar yapmak oldukça zor hale geldi. Bu nedenle, Bitcoin’deki yüksek riskleri ve belirsizlikleri gören yatırımcılar alternatif kripto para birimlerine yönelmeye başladı.

Tüm kripto para birimleri 347 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Her geçen gün, kripto para birimlerinin sayısı ve kripto para birimlerinin piyasa değeri artmaktadır. Sadece bitcoin’in piyasa değeri 150 milyar dolar, ancak sadece Bitcoin’e odaklanmalı ve diğer kripto para birimlerini Gözden kaçırmamalıyız. Çoğu zaman, fırsatların Gözden kaybolduğunu bir kenara bırakmaya değer. Kripto para birimlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, yeni bir zengin türü gelişti: “cryptocurrency rich”. Tablo 2, dünyanın en zengin kripto para birimlerinin kısa bir listesini içerir.

Araştırmacılar, ellerinde ne kadar kripto para birimine sahip olduğunu belirlemek oldukça zor olduğundan, belirli bir aralıkta tahmin ediyorlar. Tablo 2.Kripto kripto para dünyanın en zengin servet sıralaması zengin zengin kripto para çağının parası (dolar) bu kripto para birimine baktık kripto paralar ya da çeşitli zenginlerin en çarpıcı şeyi zengin, kurucuların kurucuları ve yöneticileri çarşıların satın alındığı ve satıldığı ya da nerede olduğu gerçeği.

Cryptocurrency piyasaları baş döndürücü bir hızla değişiyor ve fırsatlar genellikle kripto para birimlerinin ortaya çıkışının ilk aşamalarında ortaya çıkıyor. Bu nedenle, bu kripto para birimlerinin satın alındığı ve satıldığı pazarlarda bulunan insanlar piyasalardaki değişimi en iyi şekilde fark edebilirler. Buna ek olarak, bu kripto para birimlerinin kurucuları ve yöneticileri, kripto para birimlerinin başlangıcındaki fırsatları ve potansiyeli en iyi şekilde bilebilirler. Bu iki neden, zengin kripto para birimlerinin listesini açıklamak için kullanılabilecek en önemli argümanlardır. En basitinden, aşağıdaki gibi bir örnek verebiliriz: 12 Ağustos 2015’te Ethereum’un fiyatı 1.06 $ ve 14 Ocak 2018’de fiyatı 1.347 $ idi. 2 yıllık bir süre boyunca değerde 1270 kat artış var. 14 Ocak 2018’de 12 Ağustos 2015’te basit bir hesapla 1000 TL yatırmış olsaydınız 1 milyon 270 bin TL’ye sahip olurdunuz. Biraz daha cesur olsaydınız ve 10 bin TL yatırım yapsaydınız, 12 milyon 700 TL’ye sahip olurdunuz. Ancak, bu işin geleceğini tahmin edebilecek ilgili kripto para biriminin kurucularından biri olsaydınız, muhtemelen 100 bin TL yatırım yapabilirdiniz ve sadece 100 bin TL’lik bir yatırımla paranızı iki yıl içinde 127 milyon TL olarak alabilirsiniz. Ama bu tahminlerin doğru olması için, onun doğuştan bu cryptocurrency takip etmek ve potansiyel ilgili cryptocurrency biliyor olurdu.

Ne yazık ki, son birkaç yıldır ülkemizde bu işle ilgilenen meraklıların çoğu, bitcoin’i en başından beri takip etmedi ve sahip olduğu potansiyeli görmedi. Kamuoyunda popüler bilgilerle sahip oldukları parayı artırmak amacıyla aşırı riske maruz kaldılar. Bununla birlikte, kripto para birimleri dünyasında, ana hedef birkaç kat büyüme değil, yüzlerce veya binlerce kat büyümedir. Bu nedenle, burada alınacak riskler ve kripto para birimleri hakkında çok kapsamlı bir bilgi gösterme cesareti, piyasaya sürülmesinden bu yana ilgili kripto para biriminin yakından izlenmesini gerektirir. Aksi takdirde, olgunlaşmalarını tamamlayan, popüler hale gelen ve spekülatif hareketlerin konusu olan kripto para birimlerinde yüksek büyüme oranlarını yakalamak zordur. Bununla birlikte, kripto para piyasalarındaki gerçek potansiyel çok popüler değildi, pazar yeni girdi ve fırsat potansiyeli herkesin bunu gerçekleştiremeyeceği yerlerde yatıyor.

Kripto para birimlerinin çalışma modelleri, bugün geleneksel para ve finans dünyasının düzenlemeleriyle çelişmektedir. Bu nedenle, ülkelerin merkez bankaları ve finansal düzenleyici kurumlar dijital kripto para birimlerinin risklerini açıklayan açıklamalar yapıyorlar.

Ancak aynı zamanda, neredeyse tüm gelişmiş ülkelerin yakınında, her geçen gün büyüyen bu dünyaya ayak uydurmak için çalışma grupları da kuruldu. İki farklı dünyanın bir araya gelebileceği bir zemin hazırlamak için çalıştıkları mümkündür. Kripto para birimlerinin finansal dünyaya daha entegre çalışabilmesi için son zamanlarda düzenlemeler yayınlamaya başlamış olmamız mümkündür. Bitcoin’e dijital dünya alternatifi 5 sanal para birimi her geçen gün artan değeri ile rekordan rekora uzanan sanal para birimi Bitcoin’in değeri 19.000 $ ‘ a ulaştı. Peki, dünya çapında yaygın olarak kullanılan diğer dijital para birimleri nelerdir?

Öte yandan, Litecoin’in Bitcoin’e kıyasla daha hızlı işlem onay teknolojisi içerdiğinden daha çekici olduğunu iddia edenler var. Nitekim, işlemler ortalama 2.5 dakika içinde litecoin ve 10 dakika içinde Bitcoin olarak onaylanmıştır. Litecoin’in değeri bu hafta $ 104.3 seviyesinde kaldı. 130-150’ye ulaşmamak için hiçbir sebep yok. Litecoin hala yolda çok fazla, bu yüzden bir göz atın! Başlangıçta DarkCoin olarak adlandırılan Dash sanal para birimi, 2014 yılında Evan Duffield tarafından tanıtıldı. Kolay ve güvenli protokolleri nedeniyle dijital ortamda çok popüler olan Dash için BitcoinTalk Forumunda kullanıcılar tarafından oluşturulan 6,400 sayfalık bir altcoin topluluğu var. Şimdiye kadar 4.8 milyar dolar değerinde Dash üretildi. Dash’ın değeri 696.6 dolara ulaştı. Sanal para birimi eter eter, 2015 yılında Rus bilgisayar programcısı Vitalik Buterin tarafından tanıtıldı. Eter, bitcoin ağına benzer şekilde açık kaynaklı küresel Ethereum ağında, 4.46 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile çalışır. Değeri yüzde 4 düşmüş olan eterin değeri şu anda 430 $ ‘ dır.

Dash Biefly, 6’te ABD bilgisayar programcısı Zooko Wilcox-O’hearn tarafından tanıtılan zcash sanal para birimi ile Kasım zcash dijital ödemeleri için projelerde 4 milyon dolarlık fon sağlayacak olan 2016 milyar dolarlık piyasa kapağını geçti ve açık bir blockchain altyapısı kullanıyor. Ancak bu para birimini kullananlar, göndereni, alıcıyı ve gönderilen para miktarını gizleyebilen zk-SNARK adlı bir protokol kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tam ödeme gizliliği sunabilen Zcash değeri 316.5 $ ‘ a ulaştı. ( ) USD EUR 14921.86 13538.41 Çinli ortaklar 441980.52 OVMAK 960000 ( ) ( ) USD EUR 444.53 381.32 Çinli ortaklar 13056.1 OVMAK 28358.4 () 6235.29 USD 98.48 EUR 84.52 Çinli ortaklar 2880.39 OVMAK güvenli ve anonim para transferi sağlayan 0.2287 USD EUR 0.195 Çinli ortaklar 2.5 mm AV konnektör OVMAK 14.73 Monero Monero, 2014 yılında kullanıcılara sanal para yatırım işlemleri daha erişilebilir hale getirmek için kullanılmaya başlandı.

Monero’nun daha ‘eşitlikçi’ bir yatırım prosedürüne sahip olan Bitcoin’den farkı, şeffaf olmasıdır. Monero, tüm işlemlerin izlenemez bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu nedenle, bu para birimi karanlık piyasalarda daha çok kullanılmaktadır. Monero yaklaşık 277.7 dolar değerinde. Dünyanın ilk bitcoin milyarderleri Winklevoss kardeşler: bitcoin, Bulgaristan’ı zenginleştiren bir yolsuzluk operasyonunda ele geçirilen ikinci altın bitcoin olacak sputnik’ten anında bildirim almak için kayıt olabilirsiniz 50 web sitesi Bitcoin hakkında bilmeniz gereken Ümit Öncel şimdi herkes bir yıl önce çok az insanın bunu duyduğundan bahsediyor. İnternetin para birimi olarak bilinen Bitcoin’in değerinin 1.000 $ ‘ ın üzerine çıkması, dünyanın en saygın ekonomik uzmanlarının bile artık bu konuya kayıtsız kalamayacağını gösteriyor. Öte yandan, Bitcoin çoğu insan için hala bir bilmecedir.

Ne olduğu, nasıl çalıştığı ve daha da önemlisi Bitcoin ile neler yapılabileceği gibi soruların cevaplarını arayan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Sizin için, Bitcoin ile ilgilenen herkesin bilmesi gereken Bitcoin sitelerini bir araya getirdik. Bu site hakkında genel bilgi alabileceğiniz sitelerin yanı sıra bitcoin alternatifleri saklayabileceğiniz sanal cüzdan olarak, satın aldığınız bitcoin borsaları, bitcoin başladı madencilik veya madencilik ve ücretsiz bitcoin sitelerini almak için bilmeniz gereken, satıcı sitelere daha başlamadan bir sistem deneyebilirsiniz, mağazalar ve diğer sanal para elde geçirebilirsiniz bitcoin Bitcoin için alternatif vardır.

Dikkat etmek ne nasıl çalıştığını biraz daha iyi, biliyorum, bitcoin almak için internet sitelerinin bir yeri vardır. Bunlardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. Bununla birlikte, Webrazzi’deki Bitcoin bölümündeki en son Bitcoin gelişmelerini düzenli olarak takip edebilirsiniz. Bitcoins, Bitcoin’lerinizi saklayabileceğiniz birçok sanal cüzdan seçeneğidir. Tıpkı bitcoin’leriniz bilgisayarınıza yükleyeceğiniz cüzdan yazılımında saklanabileceği gibi, kurulum gerektirmeyen web tabanlı seçenekler de vardır.

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir