SEYAHAT SİGORTASI NEDİR, SEYAHAT SİGORTASI NE KADAR?

Seyahat Sigortası Nedir?
Uçak Bileti, araba kiralama, otel seçimi, bavul hazırlama… seyahatiniz için yapmanız gereken her şeyi yaptınız, bu yüzden seyahatten önce ve sırasında ihtiyacınız olabilecek her şeyi planladınız. Yani, yolculuğunuzun Olası aksiliklerden etkilenmemesi ve yolculuğunuzda kendinizi güvence altına alabilmeniz için ne yapmanız gerektiğini düşündünüz mü? Sizin için etkili tavsiyelerimiz var: seyahat sağlık sigortasını alın ve sorunsuz bir yolculuğun tadını çıkarın.

Seyahat Sigortası Nedir

Ne Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?
Seyahat sağlık sigortası söz konusu olduğunda, genellikle yabancı vize başvurusunda bulunmadan önce yapılması gereken sigorta türü akla gelir. Aslında, Seyahat sigortasına sahip olmak sadece yasal bir yükümlülük değil, aynı zamanda seyahat sırasında sigortalı bireyleri güvence altına alan değerli bir sigorta türüdür. “Seyahat sigortası ne anlama geliyor?”sorunun cevabı tam olarak burada gizli! Seyahat sigortası, bir hastalık veya kazadan kaynaklanan acil sağlık sorunlarını kapsayan bir sigortadır.

Anılarınızı biriktirmek için heyecanlandığınız günlerde, yaşamın gerçeklerinden biri olan acil sağlık sorunlarıyla karşılaşma olasılığını düşünmeyebilirsiniz. Tabii ki, yolculuk her zaman en eğlenceli anları tatma arzusu ile birlikte gelir. Ancak ne yazık ki, yolculuğun en keyifli bölümünde bir sağlık sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda, tedaviye ihtiyacınız olduğunda, bir seyahat sağlık sigortası sahibi olarak yapmanız gereken tek şey, bütçenizi etkilemeden sağlığınızı almanın rahatlığını kurtarmak ve deneyimlemek için bir sağlık uzmanına başvurmaktır. Buna ek olarak, sadece dış seyahatinizde değil, aynı zamanda iç seyahatlerinizde de yararlanabilirsiniz. Seyahat sigortasının Genel Şartları ve koşulları sigorta Türüne göre belirlenir.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları
Her Türlü Seyahat İçin Özel Bir Seyahat Sigortası Alabilirsiniz
Seyahat sigortası kapsamı, seyahatinize bağlı olarak seçtiğiniz sigorta türünü belirler. Seyahatinizin yurtiçinde veya yurtdışında olup olmayacağı veya seyahat hedefinizin ne olduğu gibi soruların cevapları sizi ihtiyacınız olan seyahat sigortası türüne götürebilir. Bu nedenle, “seyahat sigortası neyi kapsıyor?” bu sorunun cevabını almak için, önce seyahat sağlık sigortası türlerine bakmak yararlıdır

Seyahat Sağlık Sigortası Çeşitleri

Uluslararası Seyahat Sigortası
MAPFRE Insurance, 3 çeşit uluslararası seyahat sağlık sigortası sunmaktadır. Bunlar; yurtdışında seyahat sağlık sigortası, yurtdışında vize seyahat sağlık sigortası ve yurtdışında eğitim sağlık sigortasıdır.

  1. Zevk Uluslararası Seyahat Sağlık Sigortası
    Uzun vadeli iklim herhangi bir denizaşırı Seyahat planlamadan önce, başka bir Seyahat deneyimine gitmeye veya yaşamaya hazır değilsiniz denizaşırı seyahat sağlık sigortası, kendinizden zevk almayı planlıyorsanız kapsamlı bir kapsama alanı sağlayabilirsiniz. Bu sigorta ürünü, Yurtdışına seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz talihsiz kazaların veya hastalıkların sağlık masraflarını kapsar. 0-80 yaşları arasında geçerli olan bu tür sigortaların kapsamlı kapsamı aşağıdaki gibidir::

Yurt dışında ayakta tedavi veya yatarak tedavi masrafları,
Kaza durumunda sigortalının taşınması,
Taburcu veya ölümden sonra ülkeye Transfer,
Sigortalının aile üyelerinden birinin transferi ve konaklama,
Acil mesajları iletme,
İlaç dağıtımı,
Kaza veya hastalık nedeniyle yurtdışında kalış süresinin uzatılması,
Evde bir kaza sonucu ortaya çıkan masrafları karşılayın,
Gecikmeli Bagaj,
Tarifeli bir uçuşta kayıp, çalıntı veya hasarlı Bagaj,
Sigortalıya Bagaj bulma ve teslim etme,
Terörizmin garantisi,
Ceza davalarında kefalet,
Kişisel kaza kapsamını kapsar.
Seyahat Sağlık Sigortası Türleri

  1. Yurtdışında Vize Seyahat Sağlık Sigortası
    Yurtdışına seyahat ederken kazara yaralanma veya hastalık varsa, tedavi maliyetleriniz %100 garantilidir. Bu Seyahat sigortasının garantileri aşağıdaki gibidir.

Yurtdışında tıbbi tedavi garantisi,
Eğer ülkede ikamet taburcu edildikten sonra nakli,
Sigortalının seyahati veya nakliyesi,
Ölüm durumunda, sigortalının ülkeye transferini garanti eder.
Politikanızda belirtilen başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar geçerlidir. 0-80 yaş arası bireyler bu tür sigortalardan yararlanabilir.

  1. Yabancı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS)
    Yurtdışında eğitim için bir eğitim kurumu seçtiniz, nerede kalacağınızı belirlediniz ve belki de hafta sonları gideceğiniz şehirleri harita üzerinde işaretlemeye başladınız. Bu heyecan verici deneyimleri yaşamanızı engellemek için herhangi bir sorun yaşamamanız için yurtdışında eğitim sağlık sigortası (YESS) alabilirsiniz. MAPFRE sigorta, yabancı Eğitim Sigortası ile eğitim maceranız boyunca sizi garanti eder. Bu nedenle, hiçbir aksilik yeni ufuklar edinmenizi ve farklı kültürlerle tanışmanızı engellemez. En fazla 65 yaşındakilerin yararlanabileceği bu sigorta, 4 farklı alternatif kapsama alanı sunmaktadır. Yess’in genel kapsamı aşağıdaki gibidir::

Hastalık veya kaza durumunda ortaya çıkan tıbbi tedavi masrafları,
Nakit avans desteği,
7/24 Türk Müşteri Hizmetleri,
Ölüm durumunda, cenaze töreninin sigortalı kişinin ülkesindeki ikametgahına devredilmesini kapsar.
Her 3 yabancı Seyahat sağlık sigortası da seçtiğiniz 2 Bölgede geçerlidir:

Avrupa ve Schengen ülkeleri
Avrupa ve Schengen ülkeleri de dahil olmak üzere dünyanın tüm ülkeleri
Uluslararası sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi için lütfen MAPFRE sigorta teklif sayfamızı ziyaret edin.

Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası
Ayrıca, yurtiçi seyahatlerinizde MAPFRE sigorta garantisini hissedebilir ve seyahatinizi iptal etmek zorunda kalmadan ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz. Seçtiğiniz garantilerin uygulandığı bölge politikanızda belirtilir. 0-80 yaş arasındaki bireylerin Türkiye ve KKTC sınırlarındaki seyahatleri sırasında yararlanabilecekleri sigorta teminatları aşağıdaki gibidir::

Ayakta tedavi harcamaları,
Yatarak harcama,
Tıbbi nakil.
Yurtiçi Seyahat sağlık sigortası kapsamında 3 farklı alternatif kapsama seçenekleri vardır. Bu garantiler ve seyahat sağlık sigortası ücretleri hakkında bilgi için MAPFRE sigorta Seyahat Sigortası sayfasını ziyaret edin ve hem kapsamlı hem de ucuz seyahat sigortası alternatifleri arasından seçim yapın. İsterseniz, seyahat sağlık sigortası hakkında bilmeniz gereken diğer ayrıntıları makalemizden bulabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar?
Seyahat sağlık sigortası fiyatları, Seyahat edeceğiniz bölge (yurt içi, Schengen bölgesi veya tüm dünya), poliçenizin geçerli olacağı gün sayısı ve poliçenizde belirtilen garantiler dahilinde belirlenir.

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?
İhtiyacınız olan sigorta türüne karar verdiyseniz ve seyahat edeceğiniz yerlerde sizi güvence altına alacaksanız, şimdi MAPFRE ınsurance’ın ayrıcalıklı Seyahat sigortasından birini almanın zamanı geldi. Mapfre ınsurance’ın yetkili acentelerine uğrayarak seyahat sağlık sigortanızı kolayca alabilirsiniz. Seyahat sigortasının maliyeti, seçtiğiniz sigorta türünün sınırlarına bağlı olarak değişir. İhtiyacınız olan sigorta türünü seçtikten sonra, profesyonel acentelerimiz size fiyat bilgilerini vermekten mutluluk duyacaktır. Size sağlıklı ve güvenli bir yolculuk diliyoruz!

Please Post Your Comments & Reviews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir